Saral Diyarbakır'dan döndü

Türkiye Muhtarlar Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Bilge Saral, geçtiğimiz hafta Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na yaptıkları ziyaret hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye Muhtarlar Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Bilge Saral, geçtiğimiz hafta Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na yaptıkları ziyaret hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Muhtarlar Dernek Başkanlarının ziyaret talebi vardı

Başkan Saral, konu hakkında yaptığı açıklamada “Eski valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, ilimizde üç yıl görev yapmıştı. Muhtarlara değer veren, ilimize hizmetleri çok büyük hizmetleri olan bir valiydi. Kendisi ile sürekli görüşüyorduk. İlimizdeki muhtarlar dernek başkanları, eski valimizi Diyarbakır’da ziyaret etmek istiyordu. Valimizle irtibata geçtik ve kendisini ziyaret etmek için randevumuzu aldık” dedi.

Muhtarlar toplantısına katıldık

Başkan Saral, “Dört günlüğüne Diyarbakır'a gittik. 10 yıldan bu yana yağmayan kar, üçüncü günümüzde yağmaya başladı. Ziyaretimizin ilk gününde kendisini makamında ziyaret ettik. Her hafta Çarşamba günleri, Diyarbakır’daki muhtarlarla toplantı yapıyor. Tüm müdürler ve büyükşehir daire müdürleri de toplantıya katılıyor. Valimiz Güzeloğlu, toplantıya biz muhtar dernek başkanlarını da davet etti. Ben de bu toplantıda bir konuşma yaptım. Kendimizi tanıttık ve yaptığımız işleri anlattık. Sayın Valimiz, bizleri misafir ettikleri dört günde Diyarbakır’ın gezilecek tüm noktalarını gezdirdi” dedi.

 Diyarbakır ve Mardin bana çok farklı geldi

Başkan Saral “Valimiz, bizlerin Mardin’e gidişine de olanak sağladı. Rehber eşliğinde Mardin’in birçok noktasını gezdik. Dört gün boyunca oldukça güzel bir vakit geçirdik. Diyarbakır ve Mardin, 10 – 15 gün gezmekle ancak biter. Peygamberler şehri olan Diyarbakır ve Mardin illeri gerçekten çok güzel. O bölge Mezopotamya olarak değerlendiriliyor. Tarihi alanları, yer altı şehirleri gerçekten görülmeye değer, harika yerler. Bir Karadeniz’de Uzungöl, bir de Diyarbakır ve Mardin, bana çok farklı geldi. Öncelikle eski Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’naçok teşekkür ediyoruz. Ayrıca oradaki muhtarlar dernek başkanları ve muhtarlarımıza teşekkürlerimi sunmak istiyorum” dedi. 

20 Ocak 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?