Sarıbay basını unutmadı

CHP Kocaeli İl Başkanı Av. M. Cengiz Sarıbay 16 Ocak Basın Onur Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

CHP Kocaeli İl Başkanı Av. M. Cengiz Sarıbay 16 Ocak Basın Onur Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Sarıbay açıklamasında; Sevgili basın emekçileri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk gelecekteki Cumhuriyet rejiminin fikrî temelini oluşturan ilk basın toplantısını İzmit’te; henüz İstanbul’un işgal günleri sırasında yani 16 Ocak 1923’te yapmış,bağımsız bir Türk devleti kurmak istediğini demokrasinin en önemli aracı olduğuna inandığı gazetecilere açıklamıştır. Özgür düşüncenin, fikir özgürlüğünün bir ulusun kaderinde ne kadar önemli olduğunun farkında olan ve bunu da İzmit’te düzenlediği basın toplantısında gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, hür basına verdiği değeri o gün oldukça güzel bir şekilde ifade etmiş ve ayrıca o gün, o toplantıda Ulu Önderin anlattıklarına tanıklık edenler, mesleki sorumluluklarının bilinciyle hareket ederek en doğru mesajları halka vermeyi başarmışlardır

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin geleceği açısından çok büyük değeri olan bu önemli tarihin 97. yıldönümünü kutluyor, tüm yokluklara rağmen, onurunu hiçbir zaman yitirmemiş bir milleti yeniden umutlandıracak oluşumu kaleme alan o değerli insanları minnetle anıyor, bütün basın emekçilerinin 16 Ocak Basın Onur Günü’nü tebrik ediyorum.

Saygılarımla.

15 Ocak 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Başkan Ali Yıldırım Sezer'i başarılı buluyormusunuz?