"1 Mart'ta konserimiz var"

Gölcük Musiki Derneği Başkanı Vahit Şentuna, derneklerinin programladığı çalışmalarla ilgili olarak dernek binasında bazı açıklamalar yaptı.

Gölcük Musiki Derneği Başkanı Vahit Şentuna, derneklerinin yaptığı çalışmalar ve önümüzdeki dönemde planladıkları etkinlikler hakkında dernek binasında düşüncelerini dile getirdi.

Uzmanlaşan kormuz var

Başkan Şentuna, konu hakkında yaptığı açıklamada “Gölcük Musiki Derneği’miz, sekiz yılı aşkın bir zamandır Gölcük’ümüzde musiki alanında hizmet etmektedir. Gayemiz, gençlerimize, çocuklarımıza, halkımıza kendi alanında bulabileceği imkanları sağlamaktır. Bunun örneklerini de derneğimizde görmek mümkün. Folklor kurslarımıza gelen belli bir yaş ortalamamız var. Keman kursu, saz ve gitar kursumuza gelen genç kardeşlerimiz de var. Bir de kendini ifade etmek isteyen, alanlarında artık uzmanlaşan bir koromuz var. Tabii bunun akabinde de belli bir plan ve program dahilinde çalışınca belli başarılar da elde ediliyor” dedi.

Güzel bir ekibiz

Sözlerine devam eden Başkan Şentuna, “Hem sanatsal hem de eğitici adımlar atıyoruz. Bizi gururlandıran bazı durumlar da var. Bazı gençlerimiz, bizim yanımızda kurs gördü. İlerleyen dönemde konservatuarı kazandı. Bizim tek gayemiz çocuklarımızın, maddelerle tanışmadan önce enstrümanlarla tanışmasıdır. Kendilerini müzikle ifade etsinler ki topluma da yararlı bir birey olarak yetişebilirler. Gölcük Musiki Derneği, çok güzel bir ekipten oluşuyor. Başkan Yardımcımız Cumhur Acar, sekreterimiz ve aynı zamanda folklor hocamız Müzeyyen Kökten, yönetim kurulu üyemiz, koro şefimiz ve keman hocamız Nuray Günay, yönetim kurulu üyemiz ve gitar hocamız Furkan Baki ile birlikte çok güzel bir yönetim kurulu oluşturduk. Derneğimizde hem mutfakta hem de sahada uyum içinde çalışmaktayız. Esasında başarının altındaki en büyük pay, Gölcük Halk Eğitim Merkezi’nindir. Bütün kurs hocalarımızı oradan temin ediyoruz. Onların da göstermiş olduğu bu nezakete teşekkür ediyoruz” dedi.

Zeki Müren'in 24 şarkısını dinleyicilerle buluşturacağız

Başkan Şentuna, açıklamasının sonunda “1 Mart tarihinde 2020 yılının ilk konserini vereceğiz. Bu konserin Gölcük’te çok ses getireceğine inanıyorum. Çünkü Zeki Müren şarkılarını seslendireceğiz. Zeki Müren’in 24 şarkısını dinleyicilerle buluşturacağız. Çoğunluğu solo olacak bu konser Kazıklı Kervansaray Kültür Yapısı’nda yapılacak. Bu konsere şimdiden herkesi bekliyoruz. Bizim uzun yıllar derneğimizin sürdürülebilir olmasında en büyük pay, bizi izleyen ve yalnız bırakmayan seyircilerimizdir. Kar kış demeden bizi izleyen seyircilerimize minnet borçluyuz. Gölcük’ün en büyük salonu Kervansaray ama biz oraya da sandalye yetiştiremiyoruz. Seyircilerimize, şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyoruz” dedi.

14 Ocak 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Gölcüklü - 1 Martta Gölcükte konser programlayan biri Gölcüğün tarihini bilmiyordur. 17 Ağustos 1999 Gölcük için nasıl kara bir günse "1Mart Üsküdar faciası" bir ikinci 17 Ağustostur böyle bir günde konser bence yanlıştır....

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 14 Ocak 17:00


Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?