Hürriyet, İzmit’i Avrupa’da temsil edecek

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet yerel ve bölgesel bağlamda en geniş temsile sahip olan 100 bin belediyenin temsil edildiği Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi Siyasi Komite üyesi oldu.

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatının Avrupa bölge teşkilatını oluşturan yerel ve bölgesel bağlamda en geniş temsile sahip Avrupa topluluğu olan ve Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi CEMRnin yeni Siyasi Komite Üyesi İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet oldu.

YEDİ İSİMDEN BİRİ OLDU

İzmitte gündem yaratan projelere ses getiren uygulamalara imza atan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Avrupada yerel ve bölgesel yönetimlerin temsilcisi olan Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyinin ana karar alma organı Siyasi Komite üyesi oldu. Başkan Hürriyet CEMR Siyasi Komitesinde Türkiyeyi Belediyeler Birliğinden temsil edecek 7 asil üyesinden biri İzmitten temsil edecek tek isim oldu.

BÜNYESİNDE 100 BİN BELEDİYE BULUNUYOR

Günümüzde 28i Avrupa Birliği üyesi ülke olmak üzere 41 ülkeden 60 ulusal birlik aracılığıyla 100 bin belediyeyi temsil eden Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyinin çalışmaları demokrasi vatandaşlık kaynak etkinliği işbirliği ve dünya meseleleri ekonomik uyumluluk hizmet sağlayıcılığı gibi 5 tematik alan etrafında şekilleniyor. Yerinden yönetim ve vatandaş katılımının geliştirilmesinde katkında bulunan CEMR Avrupa Birliği yasama sürecinde de etkin bir lobi faaliyeti yürütüyor.

14 Ocak 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Fenasi Keri̇m - peki kış kıyamet ekmekleri ile oynadıkalrı işçiler ne olacak. nereye üye olursa olsun ne ifade eder.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Ocak 11:57


Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?
403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 15453473


Varnish cache server