2023 coşkusu tavan yaptı

Son Başbakan ve AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, AKP Kocaeli Gençlik Kolları tarafından düzenlenen 2023 üye katılım programına katıldı.

+12
Haber albümü için resme tıklayın

AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, AKP Kocaeli Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “2023 AK Genç Üye Katılım Programı” için Kocaeli’ye geldi.

AKP İl Başkanlığı’na giden Yıldırım, burada açıklamalarda bulundu. Daha sonra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyüakın’ı ziyaret eden Binali Yıldırım burada hatıra defterini imzaladı. Yıldırım büyükşehir programının ardından 2023 AK Genç Üye Katılım Programı için Sekapark’ta bulunan Kocaeli Kongre Merkezi’ne gitti.

Katılım yoğun oldu

Kongre Merkezi’nde AKP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman’ın ev sahipliğinde düzenlenen programa AKP Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, il yönetimi, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, ve yönetimi, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Furkan Leventoğlu, ilçe gençlik kolları yöneticileri, Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl eski Başkanı Şemsettin Ceyhan, 31 Mart seçimlerinde AKP İzmit adayı Sibel Gönül, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları,eski ilçe başkanları ve yöneticileri, mahalle başkanları ve çok sayıda genç partili katılım sağladı. AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım dışarıda meşalelerle, salona girdiği anda ise coşkuyla ve Yıldırım’ı karşıladı. Programda ayrıca İzmit Belediyesi AKP’li Meclis Üyesi Aykut Çağlayan hem slogan attı hem de slogan attırdı.

Salonda 2023 kardeşim var

Açılış konuşmasını gerçekleştiren AKP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, “Bugün bu salonda dava aşkını, ümmet sevdasını, millet sevdasını iliklerine kadar yaşamış 2023 genç kardeşim var. Bugün bu salonda şartlar ne olursa olsun, sahada alın terini, masada akıl terini akıtacak binlerce genç kardeşimiz var. Zekasını Abdülhamit Han’dan, ilmini Necmettin Erbakan’dan, vefasını Binali Yıldırım’dan, ‘dünya düşman olsa da Allah bizden yanadır’ demeyi Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrenmiş binlerce genç kardeşim var. Sayın Başbakanım, Cumhurbaşkanımızı hiçbir zaman yalnız bırakmayan, AK Partimizin kalesi Kocaeli’mize hoş geldiniz. Herkesin bileceği bir sloganımız olsun istedik” diyen Kahraman, “Bundan 5 yıl önce gençlik kollarımızdaki kardeşlerimizle yola çıktığımızda teşkilatlarımız daha güçlü olsun demiştik. 12 ilçede, 472 mahallede ilmek ilmek işledik ve çalışmalar yaptık. 5 yıl önce enerjimiz, heyecanımız tam, ilimli ve bilgili gençlik olmalıyız dedik ve kendimizi geliştirdik. Bundan 5 yıl önce Türkiye’nin duyacağı, herkesin bileceği bir sloganımız olsun istedik. Kocaeli Gençlik Kolları olarak ülkede gittiğimizde sayın Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımıza ‘Kocaeli her zamanki yerinde, terk etmeyeceksiniz’ dedirttiniz. Biz bu çalışmaların tamamını yaparken geçmişte görev yapan başkanlarımız ve yöneticilerimiz her zaman yanımızda oldular. Öyle güzel bir birliktelik var ki Kocaeli gençlik kollarında muhteşem bir gençlik var.Bu davaya üye olmak sadece üyelik formu imzalamak değil; ben bu davaya gençliğimi, gayretimi, uykularımı veriyorum deyip imza atmaktır. Seçimden seçime değil, gönülden gönüle koşmaktır. Gelecek de, huzur da AK Parti’de. Burada muhteşem bir birliktelik var. Bütün siyasi büyüklerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerinin ardından şiir okuyarak konuşmasını sonlandırdı.

Kocaeli Maşallah sözlerini her zaman hak etti

Kahraman’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Biz, teşkilat olarak özellikle de gençler olarak vefayı, tevazuu, samimiyeti sizden öğrendik. Sizlerin sayın Cumhurbaşkanımızla yol yürüyüşü bizlere kılavuz oldu. Burada çok güçlü bir şekilde gördüğünüz şekilde Kocaeli gençliği her zamanki yerinde. Bu gençler, her zaman, her yerde sayın Cumhurbaşkanımızın takdirlerine maruz kaldılar. ‘Kocaeli maşallah’ sözlerini her zaman hak ettiler. Kendilerine yapmış oldukları bu güzel program nedeniyle binlerce kez teşekkür ediyoruz. İçinde bulunmuş olduğumuz bu salon Türkiye’nin en büyük endüstriyel projelerin gerçekleştiği, Sekapark’ın yanında yer alan bir salon. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın da çok büyük katkıları var” şeklinde konuştu.

Projemiz birincilik ödülü aldı

Büyükakın “Son derece başarılı projelerimiz var” diyen Büyükakın, “Biz her zaman gençler bizim geleceğimiz dedik. Varlık sebebimiz, çalışma azmimiz tamamen gençlere bırakacağımız Kocaeli ve Türkiye olacak dedik. Kılavuz Gençlik Projemiz büyükşehirler arasındaki projelerde birincilik ödülüne layık görüldü. Bilgi Evleri’yle başlayıp Akademik Liselerle devam eden son derece başarılı projelerimiz var. İstiyoruz ki gençlerimiz projelerin sonuna gelindiğinde bir yabancı dil, güzel sanatlar ve sporla uğraşsınlar; milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik olsun istiyoruz. Büyükşehrin imkanlarını sonuna kadar seferber etmeye devam edeceğiz. Sonuna kadar bu gençlik ve bu teşkilat sizin arkanızda” dedi.

Sizleri burada ağırlamaktan onur duyuyoruz

Büyükakın’ın ardından konuşan, “İşte başkan işte teşkilat” sloganıyla kürsüye çıkan İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Sözlerin bittiği bir an yaşıyorum. Kocaeli’de en büyük sivil toplum kuruluşu AK Parti. Şu an 278 bin üyemiz var. 278 bin üyesi olan en güçlü sivil toplum kuruluşu AK Parti. Türkiye’de de birinci. Biz bir aileyiz. İyi günde, kötü günde her zaman el, ele yola devam eden bir örgütüz. Bu ailenin içerisinde değerli başbakanımızın önemli ve özel bir yeri var. Her zaman liderimizin yanında. Sizleri burada ağırlamaktan onur duyuyoruz” dedi.

Tercihiniz doğru

“Tercihiniz doğru” diyen Ellibeş, “18 yaşındayız. Bugün, bu 18 yaşın coşkusunu burada bizlere yaşatıyorsunuz. Aynı zamanda partimiz, AK Partimiz 18 yaşında sizin gibi genç, delikanlı, istekli, arzulu, heyecanlı bir şekilde yoluna devam ediyor. Bu gücünü de sizlerden alıyor. Bu aileye 2023 adet sizin gibi kıymetli genç üyeyi kazanmış oluyoruz. Tercihiniz doğru bir tercih, doğru yoldasınız. Bu ailenin içinde siyaset yapmak herkese nasip olmuyor. Ben bu vesileyle gençlik kolları il başkanına teşekkür ediyorum. Kocaeli her zamanki yerinde olacak” ifadelerinde bulundu.  Ellibeş’in ardından konuşan Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Furkan Leventoğlu ise “Evimize, hoş geldiniz diyorum. Türkiye’nin lokomotifi olan Kocaeli teşkilatımız çok güzel bir çalışma yaparak bunu başardı. Sizleri Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Erdoğanı aradı, Erdoğan konuştu

“Bir şarkısın sen” sloganlarıyla kürsüye çıkan son Başbakan ve AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım konuşmasına başlamadan önce AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla aradı. Erdoğan telefonda yaptığı konuşmada, “Ben özellikle çok teşekkür ediyorum. 2023 rakamı çok anlamlı bir rakam. Dolayısıyla şu anda 2023 genç üyenin bugün yapılmış olması özellikle 2023’ün yılının da bir yerde müjdecisi durumundadır. Sizin dinamizminizden 2023’e sadece Kocaeli çevresinde değil Tüm Türkiye’deki gençlik patlamasının ne denli büyük olacağını anlıyorum. Türkiye genelinde biliyorsunuz üye kaydı itibariyle yaklaşık 11 milyon üyesi olan bir partiyiz. Bizim gibi bu şekilde üye kaydına hiçbir parti dahil değil. Demek ki gençlik kollarıyla da, özellikle yaş sınırı olması hasebiyle, ana kademe testlerimizin gençleriyle, bu şevki, bu heyecanı şu anda arttırmaktadır. Gençler özellikle Kocaeli’deki partimiz içerisindeki dinamizmi her zaman farklı olmuştur. Bundan sonra da farklı olacağına inanıyorum. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni son seçimlerde de almak suretiyle de inşallah 2023’e çok farklı hazırlanmanın sinyallerini veriyor” dedi.

Dünya ciddi manada Türkiye'yi kıskanıyor

Faiz ve enflasyonun tek haneye indiğini belirten Erdoğan, “Benim sizlerden özellikle ricam, ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ anlayışıyla bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız ve hep birlikte Türkiye olacağız. Biz yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Terörle mücadelede hem içeride hem de dışarıda, gerekse dış politikada Türkiye’de asrın hamlelerini yapıyor. En büyük hamleleri yaparken gerek batısı, gerekse dışımızdaki dünya ciddi manada Türkiye’yi kıskanıyor. Ekonomide Türkiye ciddi bir sıçrama noktasında. Faiz, enflasyon tek haneliye iniyor. 2020 yılı bunların müjdesini alacağımız yıl olacak. Ana muhalefet partisinin söylediklerini de itibar edenlere sadece gülüp geçin. Kocaeli’de yerli ve milli TOGG otomobilimizin tanıtımını yaptık. Bu otomobille birlikte inşallah dünyada farklı bir yere yerleşeceğiz. Artık insansız hava araçlarını üreten bir Türkiye var. Göreve geldiğimizde yüzde 20 olan savunma sanayii şu anda yüzde 70’e ulaşmıştır” ifadelerinde bulundu.

Yıldırım, "Kocaeliden sizlere selamlarımızı iletiyoruz" 

Erdoğan son olarak, “Dayanışmanız çok büyük önem arz ediyor. İnanıyorum ki bu felsefe içerisinde sizlerin de aldığı bu istikamette biz devam ediyoruz. 2023’ler yetmez; bu rakamları daha da arttıracağız; gençlerimiz inşallah AK Parti çatısı altında toplamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.  Yıldırım, Erdoğan’a, “Kocaeli her zamanki yerinde. 2023’e emin adımlarla ilerliyor. Sizlere Kocaeli’den gençlerin arasından selam ve saygılarımızı iletiyoruz” dedi. Yıldırım sözlerinin devamında, “Bugün coşkunuza, heyecanınıza ortak olmaya geldim. Sevincinizi paylaşmaya, sizlerle hasbihal etmeye geldim. Bu toplantının gerçekleşmesi için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün bu salonda geleceğin teminatı gençlerimizi görüyorum. Her biri birer yıldız gibi parlayan gençlerimizin coşkusunu, heyecanını duyuyorum. Sizlerle, aydınlık Türkiye’nin gururu gençlerimizle biz de gurur duyuyoruz” dedi.

Milletmizi ülke yönetimini bizlere teslim etti

“82 milyonu vatan evladı olarak gören bir partiyiz” diyen Yıldırım, “2020’nin ilk günlerindeyiz. Elbette bu yılda gerçekleşmesini istediğimiz, umutlarımız var, hedeflerimiz var. Cumhurbaşkanımızı dinledik. Türkiye’nin hedefleri büyük. Türkiye’nin yapmak istediği çok daha önemli işler var. Yeni yılda bölgemizde ve dünyada bütün insanlık için mutluluk, kardeşlik sağlamak adına sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere hükümetimiz canla, başla çalışıyor. Özellikle gençlerimizin hayalinin gerçeğe dönmesi için bu yılın önemli bir vesile olmasını diliyorum. Sevgili gençler, bildiğiniz gibi partimiz Adalet ve Kalkınma Partisi 82 milyon vatan evladını kardeş gören bir partidir. Kurulduğu andan itibaren başta siz gençler olmak üzere, milletimizin her kesiminden herkesin desteğini gördük, teveccühünü gördük. Kurulduğu andan itibaren kısa bir süre, 14 ay sonra yapılan seçimlerde milletimiz ülke yönetimini bize teslim etti. O günden beri milletimizle bütünleşerek büyüyen ve her seçimde çıtamızı biraz daha yükselten bir parti olarak bugünlere geldik” ifadelerinde bulundu.

Kocaeli Gençlik teşkilatı bir markadır

“Kocaeli gençlik teşkilatı bir markadır” diyen Yıldırım, “Bugün, sadece gençlik teşkilatımızın üye sayısı 2 milyonu aşmış durumda. Yani içinde bulunduğumuz Kocaeli’nin nüfusundan daha fazla AK Parti’nin gençlik kolları teşkilatı üyesi var. AK Parti’nin farkı da budur. Siz de 2023 genç, bu kutla yürüyüşe katılmak üzere bu aileye Kocaeli gençliğine dahil oldunuz. Kocaeli gençliği deyip geçmeyelim, AK Parti içerisinde gençlik teşkilatları var, gençlik teşkilatları içinde de Kocaeli gençlik teşkilatı var. Kocaeli gençlik teşkilatı bir markadır. Bu kararınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Milletten başka güç tanımayanların partisiyiz. Bunun şahidi 15 Temmuz’dur. 15 Temmuz gecesi alçak FETÖ’cü hainlere meydanları doldurarak en güzel dersi, cezayı veren sizler oldunuz. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a, başbakanlarına, bakanlarına sahip çıktınız; alçaklara hak ettiği dersi verdiniz” dedi.

“KOCAELİ, EKONOMİYE KATKI SAĞLIYOR”

Türkiye’nin nabzı Kocaeli’de atmaktadır” diyen Yıldırım, “Sizler, bağımsızlığımızın ve geleceğimizin teminatısınız. Kocaeli, 81 ilimiz içerisinde en gelişmiş ilimizden bir tanesidir. Nüfusu 2 milyona yaklaşan şehrimiz Türkiye’nin üretim merkezidir. Çalışan, üreten Kocaeli, Türkiye’nin ekonomisine çok anlamlı bir katkı sağlamaktadır. Kocaeli, bu yönüyle İstanbul’a benzemektedir. Tıpkı İstanbul gibi, Kocaeli, Türkiye’nin her köşesinden gelmiş vatandaşlarımızın buluştuğu bir şehrimiz. Türkiye’nin nabzı Kocaeli’de atmaktadır. Bu kardeşisiniz 18 yıldır AK Parti’nin kuruluşundan bu yana bakan olarak, başbakan olarak, genel başkan olarak, meclis başkanı olarak sizlerle, bütün arkadaşlarımızla, omuz omuza beraber yürüdük. Batı ve doğu arasındaki demokrasi açığını, kalkınma açığını kapatmak için gece gündüz çalıştık. 18 yılın sonunda geldiğimiz nokta işte burada, işte Kocaeli’de. Bugün, bu salonu dolduran gençlerimizden belki de çoğu AK Parti kurulduğunda yeni dünyaya gözlerini açmıştı. Siz doğduğunuzda Türkiye’de sadece 6 bin kilometre bölünmüş yol vardı; bugün 27 bin kilometre bölünmüş yolumuz var. Yolları böldük, Türkiye’yi birleştirdik. Yolları böleriz de Türkiye’yi böldürtmeyiz. Bunu bütün Dünya bilsin” ifadelerinde bulundu.

“2023 SIRADAN BİR TARİH DEĞİL”


“Türkiye’yi sizlere emanet edeceğiz” diyen Yıldırım, “Siz doğduğunuzda Türkiye’de geniş bant internet yoktu. Şimdi artık 75 milyon akıllı telefon abonesi vardı. Nüfusumuzun yüzde 75’inden fazlası internet kullanıyor. Sadece yollar yapmadık; sadece havayolunu halkın yolu yapmadık aynı zamanda akıl yollarıyla da ülkeyi bir baştan bir başa dolandık. Gelecek, sizlerle gelecek. İnşallah 2023’e geldiğimizde daha gelişmiş, daha kalkınmış, demokratik hukuk devleti altyapısını daha da güçlendirmiş bir Türkiye’yi sizlere emanet edeceğiz. 2023 sıradan bir tarih değil. Genç Cumhuriyetimizin 100’üncü kuruluş yıl dönümü. Milletimiz için, devletimiz için bir gurur yılı. İnşallah, 3 yıllık sonra yüzyıllık çınar diye Cumhuriyet’ten bahsedeceğiz. Zaten biz köklü bir devletiz. Bizim tarihimiz 5 bin yıla kadar gidiyor. Devlet, ancak ve ancak millet için vardır. Attığımız her adımda vesayet odakları önümüze çıktı. Bizim yönetim anlayışımızda millet, devletin emrinde değil; devlet, milletin emrinde olacak. Bu anlayışla 18 yıldır çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” dedi.

“İNENLER OLABİLİR, VARSIN OLSUN”


“Bugün en büyük güç bilgidir” diyen Yıldırım, “Türkiye’de gençler siyasetle ilgilenmiyor diyorlardı. Onlar 15 Temmuz gecesi gördükleri zaman şaşırdılar. Bayrak inmedi, ezanlar dinmedi. Alçak FETÖ’cülere hak ettiğini gösterdiniz. Bugün en büyük güç bilgidir. Bilgiye sahip olan, bilgiyi katma değere dönüştüren ülkeler yol almaya devam edecek; başaramayan ülkeler offline olarak yerinde sayacak. Bizim şu anda çok büyük bir avantajımız var o da genç, dinamik, heyecanlı, istekli genç nüfusumuz; genç beyinlerimizdir. Şimdi artık sıra sizde. Bize düşen görev, gençlerin bu heyecanını, enerjisini üretime dönüştürmek. Bugün dünyada en büyük oyunlar arasında Türk gençlerinin yaptığı 2 oyun var. Yol yürürken yanımıza sizin gibi gençleri de dahil ettik. Bizimle yol yürürken inenler olabilir; varsın olsun; katılanlarla, gençlerle, enerjisiyle çok daha hızlı yürüyeceğiz. 2023’te bayrağı tekrar zirveye taşıyacağız. Kocaeli gençliği her zamanki yerinde” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

2023 üyenin her birinin yazdığı notların olduğu kalp şeklinde olan hediye AKP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman tarafından Binali Yıldırım’a verildi. Daha sonra ise İlçe Gençlik Kolları Başkanları’na plaket takdim edildi.

12 Oca 2020 - 10:03 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gölcük Gündem editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gölcük Gündem değil haberi geçen ajanstır.
Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?