"Soyadı 55 olsa'da 2023'te 65 olarak değiştireceğiz"

Eski Başbakanlardan Binali Yıldırım düzenlenen bir programa katılmak üzere İzmit’e geldi.

Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti Gençlik Kollarını tarafından düzenlenen “2023 AK Genç” programına katılmak amacıyla ilimize gelen eski Başbakan, İzmir milletvekili Binali Yıldırım AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

 Yıldırım’ın ziyaretine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, eski İl Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Emine Zeybek, Fikri Işık, Cemil Yaman, Sami Çakır, İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ve üyeleri, İlçe Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, İl ve İlçe yöneticileri ve üyeleri katıldı.

Teşkilatımız örnektir

Ziyaretle ilgili konuşan İl Başkanı Ellibeş; “Kocaeli teşkilatları partimizin kurulduğundan itibaren Türkiye’ye örnek bir teşkilattır. Bu yapı bugüne kadar bu şekilde başarıyla geldi. Biz de görevi devraldığımız günden bu yana bayrağı daha yukarıya taşımak için çalışıyoruz ve çalışacağız. Türkiye ortalamasının 3-4 üstünde oy alarak Kocaeli Teşkilatımız Türkiye’ye örnek olmuştur.” dedi.

Akan sular durur

Ellibeş’in konuşmasının ardından söz alan Binali Yıldırım; “Bugün gençlerle buluşacağız. Kocaeli gençliği deyince akan sular durur. Bütün gençliği ateşleyen bir teşkilattır Kocaeli Gençlik Teşkilatımız. Bugün gençlerimizin AK Parti’ye katılmasıyla şöleni düzenlendi. Bugün oraya gideceğiz. Mehmet Başkanımız Gölcük Belediye Başkanı olarak uzun zaman hizmet etti. Başarılı işler yaptı. Şimdi de Kocaeli Teşkilatını daha yukarılara taşıyacak ve sürdürecek. Her ne kadar soyadı Ellibeş olsa da 2023 seçimlerinde altmışbeş olarak değiştireceğiz. Kocaeli Türkiye’nin özeti. Aynen İstanbul gibi. Burada memleketin her köşesinde insanımız var.” dedi.

İbrahim Başkan iyi hizmetler yaptı

Zorlu bir seçim dönemini arkada bıraktıklarını da söyleyen Yıldırım; “Kocaeli üreten, Türkiye’nin ekonomisine katkı sağlayan bir şehrimiz. Bu şehrin hem siyasette hem ekonomide rolü ve önemi artarak devam etmiştir bundan böyle de devam edecek. Bir yerel seçimi geride bıraktık. Bir yerel seçim bir referandum. Çok hızlı bir 3 seneyi geride bıraktık. İbrahim Başkanımız çok iyi hizmetler de bıraktı. O da bayrağı Tahir başkanımıza bıraktı. Ona da başarılar diliyoruz. İnşallah Türkiye’ye yeni ufuklara taşıyacak kadrolar oluşturacak ve Türkiye’yi yukarılara taşıyacağız. Kongre sürecinin de güzel geçeceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

AK Parti kadrolarına daha çok ihtiyac var

Sözlerine devam eden Yıldırım; “Türkiye’de yerel seçimlerden sonra bazıların ayakları yerden kesindi. Seçim arkasından yadırganacak bir durum değil. Ama şunu herkes bilsin ki Türkiye’nin AK Parti kadrolarına daha çok ihtiyaç vardır. 100 yıllık çınarı daha da büyültecek sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde başaracaktır. Kocaeli Teşkilatı da Türkiye’ye de örnek olmaya devam edecek ve bu yolda bize büyük destek olmaya devam edeceklerdir.” dedi.

Binali Yıldırım’ın konuşmasının ardından AK Parti İl Başkanlığı adına Mehmet Ellibeş Binali Yıldırım’a hediye takdim etti.

11 Ocak 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?