Büyükakın, engelli merkezlerini ziyaret etti

Başkan Büyükakın Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi ve İzmit Özel İş Eğitim İş Uygulama Merkezindeki engellilerle yakından ilgilendi.

+13
Haber albümü için resme tıklayın

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın engellilerin üretim sürecine katılımlarını kendi ekonomik ihtiyaçlarını karşılar duruma gelmelerini ve aynı zamanda ülke ekonomisine de katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı Mütevelli Heyet toplantısına katılarak üretim tesislerini gezdi. Ayrıca İzmitte yer alan Özel İş Eğitim İş Uygulama Merkezini gezen ve burada engelli bireylerin eğitimleri hakkında inceleme yapan Başkan Büyükakın oğlu Mehmetin sürpriz hediyesini de aldı.

Engellilerle bir araya geldi

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoyun yanı sıra Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ulvi Yılmaz Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı mütevelli heyet üyelerinin hazır bulunduğu ilk programda Başkan Büyükakın üretim merkezindeki tüm safhaları gezerek engellilerle bir araya geldi.

Porojeler üreteceğiz 

"İzmitte yer alan Özel İş Eğitim İş Uygulama Merkezini de 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle gezen ve engelli bireyleri yakından tanıyan Başkan Büyükakın Mutlu Şehir engelli bireylerin engelsizce yaşadığı bir şehirdir ifadelerini kullandı. Engelli bireylerimizin hayatlarını kolaylaştıracak onların sosyal hayata ve gündelik yaşama katılımını sağlayacak projeler üretmeye devam edeceğiz diyerek "açıklamalarını sürdüren Başkan Büyükakına İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık ve okul idarecileri eşlik etti.

Yakından ilgilendi 

Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi ve İzmit Özel İş Eğitim İş Uygulama Merkezindeki engellilerle yakından ve samimi bir şekilde ilgilenen onların mutluluklarına ve sevincine ortak olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın engelli bireylerin yaşamını kolaylaştırmak için çalışmalara devam edileceğini de vurguladı.

04 Aralık 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?