Bakanlık önünde Asgari ücreti protesto etti

Halkın Kurtuluş Partisi Ankara İl Örgütü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde sefalet ücretine dönüşen Asgari ücreti protesto etti.

Büyütmek için resme tıklayın

Halkın Kurtuluş Partisi Ankara İl Örgütü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde sefalet ücretine dönüşen Asgari ücreti protesto etti.

Sefalet Ücretini bile protesto eden bir biz kaldık

Halkın Kurtuluş Partisi Ankara il örgütünün açıklaması; Yok gerçekten. Anlaşılan herkes Asgari Ücret Tespit Komisyonundan bir beklenti içerisine girdi. Göremiyorlar çok uzun yıllardır bu komisyonunun bileşenlerinin Asgari Ücreti Sefalet ücretine dönüştürdüklerinin. Göremiyorlar şu ana kadar emekçilere attıkları kazıkların atacakları kazıkların da teminatı olduğunu. Herhalde sanıyorlar ki Asgari Ücret Yoksulluk Sınırına çekilecek biz sesimizi çıkartırsak oyun bozulur kızdırırız komisyonun bileşenlerini asgari ücreti sefalet ücreti olarak devam ettirirler. Bizim aklımız almıyor. İşsizlik sayısının kendi rakamlarıyla bile 5 milyonu bulduğu zam üstüne zamların yapıldığı hayat pahalılığının canları yakıp kavurduğu bütün bunlara karşılık zulmün yoğunlaştığı iş cinayetlerinin artık sıradan haberler arasına bile girmediği sokulmadığı insanlarımızın cinnet geçirip intihar ettiği bir ortamda bu suskunluğu aklımız almıyor. Anlamlandıramıyoruz. TÜRKIYE İŞÇI SINIFININ YÜZ AKI NAKLIYAT-İŞ dışındaki sendikalar suskun koca koca işçi sınıfının partisi olmakla övünen partiler suskun.

Yine bir susmayan HKP var. Her söze BAŞTA IŞÇI SINIFIMIZ GELMEK ÜZERE diye başlayan Türkiye İşçi Sınıfı tarihine onlarca IŞGAL GREV DIRENIŞ hediye eden Hikmet Kıvılcımlının öğrencileri susmadılar susmayacaklar. Nerede bir haksızlık varsa HKP orada nerede bir zulüm varsa HKP zalime karşı mücadelede nerede bir ezilen varsa HKP ezilenin yanında ezene karşı savaşta. Bu devam edecek ta ki Halkın İktidarı kuruluncaya kadar.

Asgari Ücret adı altında sefalet ücretine mahkum edilen emekçiler için alana çıktı HKP. Halkımızın gözünü boyamak için oynanan Ortaoyununu protesto etmek için Asgari Ücret Tespit Komisyonunun toplandığı Çalışma Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının önündeydi. Bayraklarımızla sloganlarımızla protesto ettik Sefalet Ücretini. Ankara İl Başkanı Av. Sait Kıran Yoldaşın okuduğu basın açıklamasına İŞSIZLIĞE PAHALILIĞA ZAMMA ZULME SON SEFALET ÜCRETINE HAYIR İŞÇILERIN BIRLIĞI SERMAYEYI YENECEK KATIL SERMAYE sloganları eşlik etti.

Görsün Halkımız kim mücadele ediyor kim etmiyor. Duysun sağır kulaklar sessizliği sesiyle kim yarıyor kim yarmıyor. Görsün aydınlığa kapanan gözler kim kendini İnsanlığın Kurtuluş Mücadelesine boylu boyunca atıyor kim atmıyor.

Eninde sonunda bizi görmeyen gözler görecek bizi duymayanlar kulaklar duyacak. İşte o zaman kuracağız Halkın İktidarını yıkacağız bu Kanser Düzenini.

03 Aralık 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?