"Dünya Engelliler gününü kutluyorum"

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Kaymakam Karabulut “3 Aralık Dünya Engelliler Günü ” engelli vatandaşlarımızın bir kez daha hatırlanması, sorunlarının daha yakından dile getirilerek, toplumun dikkatinin çekilmesi ve çözüm yollarının bulunması, önlenebilir nedenlerle oluşan engeller konusunda toplumda yeterli bilincin oluşması açısından önemli haftalardan biridir.

 Engelli olmak ya da olmamak kendi tercihimiz olmamakla birlikte, engelli olmanın utanılacak hayata küsülecek bir sorun olmadığının bilinmesi gerekmektedir. Sağduyulu, haklara saygılı ve yardımlaşmayı seven bir toplum olarak; engellilerin sorunlarını paylaşmakla, engelleri onlarla birlikte aşmak; hepimizin ortak görevi olmalıdır.Mutlu ve huzurlu bir toplum olmanın yolu, bireylerin hayatı paylaşarak birbirlerinin sorunlarına duyarlı olmasından geçmektedir. Tarih boyunca sergilediği yardımseverlik ve merhamet gibi önemli değer yargıları ile diğer milletlerden ayrışan Milletimizin, engelli vatandaşlarımıza yaklaşımı da bu değerler çerçevesinde olagelmiştir.

 Bu duygu ve düşüncelerle, tüm engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Gününü kutluyor, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir hayat sürmelerini temenni ediyorum"dedi.

02 Aralık 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?