Çanakçı "Ceviz fidesini kaçırmayın"

Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak yüzde 50 hibe destekli ceviz fidesi verilmesi hakkında bazı bilgiler aktardı.

Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yüzde 50 hibe destekli olarak çiftçilere verilecek birinci kalite ceviz fidesi ile ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu. Başkan Çanakçı, konu hakkında yaptığı açıklamada “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Daire Başkanlığı Tarımsal Şube Müdürlüğü tarafından yüzde 50 hibe destekli, birinci kalite ceviz fidesi çiftçilerimize dağıtılacak. Bunun için söz konusu müracaatlar, 26 Kasım 2019 ile 06 Aralık 2019 tarihleri arasında, güncel Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgesi ya da ziraat odasına kayıtlı güncel çiftçi belgesi ile yapılacak” dedi.

 Başvurlar şahsen olacak

Sözlerine devam eden Başkan Çanakçı, “Başvurular İzmit’te, fuar içindeki Muhtarlıklar Daire Başkanlığı’na, bizzat kişiler tarafından yapılacak. Kocaeli’de toplanan istekler, Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale edilecek. İhale sonucunda açıklanan fiyatların yarısı çiftçi tarafından fidan alınırken ödenecek, diğer yarısı da Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, her sene düzenli olarak bu tür faaliyetleri yapıyor. Çiftçiler tarafından buna yoğun ilgi gösterildiği için Kocaeli, önümüzdeki yıllarda adeta bir ceviz bahçesi olacak” dedi.

Cevize ilgi fazla

Başkan Çanakçı, açıklamalarının sonunda ise “Çiftçilerin ceviz fidesine olan ilgisi ilçemizde de oldukça fazla. Bölgesel olarak fidanlar bölgemize uyumlu olduğundan cevizler, genel anlamda fazlaca ilgi görüyor. Ziraat odasına kayıtlı olmayan hiçbir çiftçi, bu imkandan yararlanamamakta. Kayıt altında olan çiftçiler, bu avantajdan yararlanmış olacak. Çiftçilerimizin yapılacak ceviz fidesi dağıtımı için gerekli başvurularını, son güne bırakmadan zamanında yapmalarını önemle belirtiyoruz. Önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalardan yine çiftçilerimizi haberdar etmeye devam edeceğiz” dedi.

01 Aralık 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?