Bilgievleri'nden "Baba Okulu" projesi

Bilgievleri daha önce annelere yönelik uyguladığı Anne Okulu projesinden sonra bu yıl da babalara yönelik Baba Okulu projesini faaliyete geçirdi.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin eğitime yönelik hizmetleri arasında başı çeken ve Türkiyeye örnek olan Bilgievleri yeni eğitim - öğretim dönemine hızlı başladı. Bilgievleri daha önce annelere yönelik uyguladığı Anne Okulu projesinden sonra bu yıl da babalara yönelik Baba Okulu projesini faaliyete geçirdi.

Babalarına yönelik olacak

Baba Okulu Projesi Bilgievlerinde devam eden değerler eğitimi çalışmaları kapsamında öğrencilerin babalarına yönelik olacak. Proje sayesinde babaların çocukları ve eşleriyle daha iyi iletişim kurması hedefleniyor.

İdeal anne ve baba

Projenin içeriğinde özelikle çocuk yetiştirmenin püf noktalarını içeren etkili iletişim teknikleri ideal anne baba tutumları ve örnek aile modelleri işlenecek. Babaların paylaşımcı ve katılımcı olması hedefiyle kurgulanan Baba Okulu derslerinde uzman rehber eğitmenler tarafından çocuklarının duygu düşünce ve davranışlarını anlamaları için uygulama örnekleriyle belirlenen konular ele alınacak.

Eğitimler iş saatleri dışında olcak 

Proje belirlenen gruplara haftalık veya aylık seminerler halinde 3 konu üzerinden programlanacak.  Babaların katılımlarını kolaylaştırmak için eğitimler iş saatleri dışında planlanacak. 18.00 20.00 saatleri arasında Bilgievlerinde rehber eğitmenler eşliğinde proje gerçekleştirilecek.

Aile-ev ödevleri olacak 

Her hafta ders programı kapsamındaki konu işlenecek ve haftalık aile-ev ödevleri verilecek. Baba ödevi gereği zamanını ailesine ayıracak. Kaliteli zaman geçirecek olanaklar bu eğitimde konuşulacak. Aile etkileşimli etkinlikler ile desteklenen proje sonunda babaların tutumlarındaki değişimler gözlemlenecek.

Babalara yönelik eğitim

İlkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik eğitim veren Bilgievleri daha önce Anne Okulu projesiyle annelere yönelik eğitim vermişti. Bilgievleri şimdi de Baba Okulu projesiyle Babalara yönelik eğitim programı düzenliyor. Böylece anne baba ve çocuk Bilgievi programlarından faydalanmış olacak.

Ekli Dosyalar

14 Kasım 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Başkan Ali Yıldırım Sezer'i başarılı buluyormusunuz?