“Marmara Denizi için ortak aksiyon alınmalı”

Başkan Büyükakın Marmara Denizinin korunmasında yerel yönetimler bölgenin tamamında aksiyon almalıdır açıklamasını yaptı.

+6
Haber albümü için resme tıklayın

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın İstanbulda gerçekleştirilen Marmara Belediyeler Birliğinin 2019 yılı 2nci Olağan Meclis toplantısına katıldı. Açılış konuşmasında Lojistik hareketten ulaşımın planlanmasına kadar hep birlikte ortak akılla hareket etmemiz gerekir diyen Başkan Büyükakın Depreme karşı alınacak önlemler bütün belediyelerin iş birliği ile olmalı. Bazı şeyler bir belediyenin yapması gerekenlerin ötesinde bir koordinasyondur dedi.

BÖLGENİN TAMAMINDA BİR AKSİYON ALMAZSANIZ

Marmara bölgesindeki belediyelerin başkan ve meclis üyelerinin yoğun katılımı ile gerçekleşen toplantıda konuşan Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın Mesela Marmara Denizinin korunmasında bölgenin tamamında bir aksiyon almanız gerekir. Eğer bir belediye denizin korunmasında gerekeni yapıyorum deyip diğeri yapmıyorsa denizi nasıl koruyacaksanız. Diğer belediyelerin de bir eylemde ve çalışmada bulunması lazım şeklinde konuştu. Lojistik hareketten ulaşımın planlanmasına kadar hep birlikte ortak bir akılla hareket etmemiz gerekir vurgusu da yapan Başkan Büyükakın Depreme karşı alınacak önlemleri bütün belediyelerin iş birliği ile olması gerekir. Mesela geçtiğimiz günlerde Marmara Adasında yangın oldu. Aslında bizim bir kez daha gördüğümüz bir şey vardı ki Marmara Bölgesi ölçeğinde yangına ortak müdahale noktasında eksiklerimiz var şeklinde konuştu.

HAVADAN DENETİM

Yine denetim açısından Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin denetim uçağı var ve havadan denetim yapıyoruz hatırlatması yapan Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın Bunun aslında Marmara Denizini kirletici bütün unsurların tamamında yapılması gerekiyor. Bununla birlikte depreme karşı da ortak plan geliştirmemiz gerekiyor diyerek sözlerini tamamladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan Meclis Toplantısında birliğe yeni üye olan Ayvalık Gömeç Susurluk Kırcasalih Arifiye Kocaali Taraklı ve Marmara Ereğlisi belediyelerine ise beratları takdim edildi. Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri M. Cemil Arslan gündem maddelerini ve 2020 yılı bütçesi ile 2020-2024 Yılı MBB Stratejik Planını meclise sundu.

10 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?