Kültür ve Turizm Müdürlüğü Atatürk Sergisi’nde

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tarihi Tren Garı Sergi Salonunda açılan Büyük Dahi Gazi Mustafa Kemal Atatürk İzmitte sergisini ziyaret etti.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tarihi Tren Garı Sergi Salonunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında açılışı yapılan Büyük Dahi Gazi Mustafa Kemal Atatürk sergisi büyük ilgi görüyor. Atatürkün manevi kızı olan Sabiha Gökçenin manevi oğlu Tarihçi Yazar Mimar Eriş Ülgerin kişisel koleksiyonundan Mustafa Kemal Atatürke ait çok kıymetli orijinal fotoğrafları ve özel eşyalarının bulunduğu sergiyi son alarak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personeli ziyaret etti.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

İl Kültür ve Turizm Müdür vekili Ercan Yamen İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adil Üğüten Güzel Sanatlar Şube Müdürü Ahmet Özsağır Körfez Halk Eğitim Müdürü Sergülen Kurt Müdür Yardımcısı Nilüfer Özdemir şube müdürleri müze personeli halk eğitim öğretmenleri ile daire personeli hazır bulunduğu ziyarette Araştırmacı Ezgi Yeşilyurt Atatürke ait 150 obje ve 300 tablonun yer aldığı bu çok değerli eserler hakkında ziyaretçileri bilgilendirirken yaptığı muhteşem sunum zaman zaman konukları da duygulandırdı.

10 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?