Akyol'dan 10 Kasım mesajı

Türkiye Emekli Subaylar Derneği Kocaeli İl Koordinatörü ve Gölcük Şubesi.Başkanı E.Dz.Kd.Alb. Mehmet Metin Akyol 10 Kasım nedeniyle mesaj yayınladı.

Türkiye Emekli Subaylar Derneği Kocaeli İl Koordinatörü ve Gölcük Şubesi.Başkanı E.Dz.Kd.Alb. Mehmet Metin Akyol 10 Kasım nedeniyle mesaj yayınladı.

Başkan Akyol mesajında;

"Cumhuriyetin kurucusu Kurtuluş Savaşımizin Başkumandani ilk Cumhurbaşkanımiz Mustafa Kemal Atatürkü vefatının 81 ncı yıldönümünde minnet ve rahmetle anıyoruz. Atatürku anmanın fikir ve düşüncelerini anlamaya çalışmak ve değişen dünya konjonktürune adapte ederek vatanın ve ülkenin devamında ana rehber olarak kabul edilmesiyle devamlı surette takip edilerek uzun bir sürece sigdirilnasinin gerekli olduğunu düşünüyoruz. Bu anlamda ekonomik ve siyasi anlamda tam bağımsızlığın ana hedef olarak alınması tarihin analizi ve ders alınarak geleceğe perspektif sağlanması eğitim ve öğretim programlarında Atatürkün fikirlerine daha çok yer verilen bir müfredatın oluşturulması özellikle emperyalist ülkelerin değişen yöntemlerine karşı değişmeyen amaçlarının farkına varilarak ülke fertlerine milli birlik ve beraberlik bilincinin birleştirici Türk kimliği üzerinden verilmesine yönelik tedbirlerin alınmasının ülkemizin bekası açısından çok önemli olduğu değerlendirilmektedir. Bu düşüncelere sahip olarak ulu önder Atatürkün aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz"

09 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?