"Sönmeyen aşk dinmeyen özlemle"

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 81. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 81. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan mesajında;

Bugün içinde bulunduğumuz şartlar ne olursa olsun rehberimizin Mustafa Kemal Atatürk olduğunu unutmadığımız sürece umutsuz hiçbir durum yoktur.

10 Kasım bir matem değil onun bizlere emanet ettiği devrimlere sahip çıkma günü olmalıdır. Bizlere hedef olarak gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak ve onun üzerine çıkmak ancak bizlere bıraktığı ilke ve inkılâplarını yaşatarak ve Atatürkün izinden yürüyerek mümkün olabilecektir.

Her türlü yok sayma girişimine rağmen Atatürkün ilke ve devrimleri yolumuzu aydınlatmaya devam edecek rehberimiz olarak ulusumuzun yarınlarına yön verecektir.

DEVRİMLERİNİN BEKÇİSİYİZ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk hayatını Türk ulusunun bağımsızlığına adamış büyük bir Devlet adamıdır.

Dünya üzerinde hiçbir lider yoktur ki ölümünün üzerinden geçen onlara yıla rağmen yaptıkları ve bıraktıklarıyla halen rehber olarak tüm dünya uluslarınca yol gösterici olarak kabul edilsin.

Dünyanın ender yetiştirdiği eşsiz bir komutan ve dahi bir yönetici olan büyük Atatürkün dünya milletlerine bıraktığı bağımsızlık ve eşitlik düşüncesi sonsuza değin takdirle hatırlanacaktır.

Toprakları işgal altındaki parçalanmış bir imparatorluktan tam bağımsız demokratik laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetini kuran Yüce Atatürkün emaneti sonsuza kadar bağımsız ve özgür olarak yaşayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürkü aramızdan ayrılışının yıl dönümünde saygı minnet şükran ve rahmetle anıyorum.

09 Kasım 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?