Büyükşehir Kültürel Miras eğitimi düzenledi

Büyükşehir Belediyesi şehrin sınırları içerisinde bulunan tarihi ve kültürel mirasları korumak adına personellere Kültürel Miras eğitimi düzenledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Köklü bir tarihi geçmişe sahip olan Kocaeli birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu vesileyle Kocaeli ili sınırları içerisinde çeşitli medeniyetlere ait eserler bulunmaktadır. Eski dönemlerden günümüze ulaşan bu eserler Kocaelinin önemli bir zenginliğidir. Kocaelinin sahip olduğu bu tarihi ve kültürel miras zenginliği hepimizin koruyarak gelecek nesillere ulaştırması gereken değerlerdir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de şehrin sınırları içerisinde bulunan bu tarihi ve kültürel mirasları korumak için Etüt ve Proje Şube ile Tarihi Mekânlar ve Kent Estetiği Şube Müdürlüğüne bağlı çalışan personellere Kültürel Miras eğitimi verdi.

Kültürel Miras eğitimi gerçekleştirdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi şehir sınırları içerisinde bulunan tarihi ve kültürel mirasın restore edilerek korunması yaşatılması tanıtılması için çeşitli çalışmalar yapmaya devam ediyor. Kültürel mirasları korumak için birçok projeyi hayata geçiren Büyükşehir son olarak şehir merkezi ve diğer ilçelerimizde bulunan tarihi ve kültürel mirasın korunması çalışmalarını yürüten teknik personelin bir bölümüne yönelik Kültürel Miras eğitimi gerçekleştirdi.

Sunum yapıldı

Yapı Kontrol Dairesi Başkanlığı ve İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı teknik personelinin katıldığı kültürel miras eğitiminde Tarihi Mekânlar ve Kent Estetiği Şube Müdürü Volkan Şenel tarafından Kocaelinin Tarihi ve Kültürel Mirası adlı bir sunum yapıldı. Yapılan sunumda Kocaeli şehrinin tarihi ve kültürel miras potansiyeli bu potansiyelin korunmasına yönelik Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çalışmalar ve kültürel mirasın korunması noktasında dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat çekildi.

08 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?