Başkan Sezer ödülleri aldı

6. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi Fairmont Quasar Hotel İstanbulda gerçekleştirildi.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

6. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi Fairmont Quasar Hotel İstanbulda gerçekleştirildi.

Kongrede juri üyeleri tarafından yapılan değerlendirme sonrasında Gölcük Belediyesi Yeni Sanayi Sitesi projesiyle En İyi Sanayinin Uzaklaştırılması Dönüşüm Projesi Geliştiren ve Uygulayan Belediye ve Denizevler Mahallesinin taşınması için hayata geçirilen Sivri Tepe Konut Projesiye En İyi Rezerv Alan İlan Eden ve Riskli Alandan Transfer Sağlayan ve Uygulayan Belediye ödüllerini kazandı. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer kongreye katılarak ödülleri aldı. Ayrıca bir sunum yaparak kentsel dönüşüm ile ilgili Gölcükte hayata geçen projeler hakkında bilgi verdi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM BİR FIRSATTIR

Başkan Sezer şunları söyledi: 17 Ağustos 1999daki depremden sonra afet riskinin oluştuğu yerlerde 6306 sayılı Kanun kapsamında kentsel dönüşümün yapılmasının şart olduğu ortaya çıktı. Kentin temel unsuru insandır. İnsanımızın hayatının korunabilmesi bizim temel amacımızdır. Uzun yıllar boyunca göçle ekonomik zorluklar nedeniyle ve yasaların tam anlamıyla uygulamamasından kaynaklı oluşan çarpık kentleşmenin ortadan kaldırılabilmesi için kentsel dönüşüm bir fırsattır. Kentsel dönüşüm aslında sadece bu çarpık yapılaşmayı ortadan kaldırıp binaların sağlamlaşmasını sağlamıyor insanların hayatını gelecek nesillerimizin de korunmasını sağlıyor. Uzmanların söylediğine göre beklenen bir İstanbul depremi var. Bu depremle ilgili alınması gereken tedbirler sadece İstanbulu ilgilendirmiyor. 17 Ağustos Depremini yaşamakla birlikte Kocaeli muhtemel depremden yine etkileneceğinden bizim de tedbirler almamız gerekiyor. Bu kapsamda da kentsel dönüşüm özellikle insan hayatını korumak için yapmamız gereken bir çalışmadır. ifadelerini kullandı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİYLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ

Gölcükte 17 Ağustos Depreminden sonra yapılan önemli çalışmalar var diyen Başkan Sezer Başlanan ve bitirilen burada ödül kazandığımız iki kentsel dönüşüm çalışmamız var. Birisi sanayi sitesinin bulunduğu alanda yapılan kentsel dönüşüm diğeri de Denizevler Mahallesinde yapılan kentsel dönüşüm. Deprem sonrasında Denizevler Mahallemizde oluşan çökme nedeniyle bölgede bulunan konutların Sivritepe Bölgesindeki rezerv alana taşınması planlandı. Projede son aşamaya gelindi. Kuralar çekildi. En geç yılbaşına kadar da taşınma işlemi tamamlanacak. Bizim aslında çarşı merkezinde kentsel dönüşümü gerçekleştirmemiz zaruri. Çarşı merkezle alakalı olarak çalışmalarımız ve görüşmelerimiz devam ediyor. Büyük yol kat ettiğimizi söyleyebilirim dedi.

BAŞKAN ELLİBEŞE TEŞEKKÜR ETTİ

Bugün bizim için gurur duyduğumuz bir gün. Gölcük Belediyemiz iki kentsel dönüşüm projemizle 6. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi kapsamında oluşturulan değerli isimlerin yer aldığı jüri tarafından ödüllere layık görüldü. Sivritepe ve Yeni Sanayi Sitesi projelerinin gerçekleşmesinde ve bu ödülleri kazanmamızda büyük emeği olan Geçmiş Dönem Belediye Başkanımız şuan AK Parti Kocaeli İl Başkanımız Sayın Mehmet Ellibeşe ve bu projelerde emeği olan belediye çalışanlarımıza çok teşekkür ederim dedi.

07 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?