Adaylığını ilan etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gölcük İlçe Başkanı Bilal Çakır, ülke ve ilçe gündemi ile partilerinin çalışmaları hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gölcük İlçe Başkanı Bilal Çakır, ülke ve ilçe gündemi ile partilerinin çalışmaları ile ilgili olarak düşüncelerini dile getirdi.

Siyasi, askeri ve ekonomik yönden çok güçlü olmalıyız

Başkan Çakır, yaptığı açıklamada, “Suriye, dünyanın paylaşmak istediği, Irak ve Ortadoğu ile birlikte oynamak istenen oyunların bir bölgesiydi. Türkiye bu oyunu bozdu. Bugünlerde içeride ve dışarıdaki ayakları görüyoruz. Bunu hep birlikte görüyoruz. Yeni siyasi parti kurma oluşumları, yapılan açıklamalar, bu operasyon üzerine kurgulanmış oyunlardır. Operasyon tamamen bitti diyemeyiz. Söz konusu ülkelerin oyun oynayacağını biliyoruz ama ne zaman oynayacaklarını bilmiyoruz. Bu yüzden bizim teyakkuzda olmamızda fayda var. Türkiye, dünyanın en önemli toprak parçalarından birinin üzerinde. Biz bu toprakları korumak için mutlaka siyasi, askeri ve ekonomik yönden çok güçlü olmalıyız. Türkiye de bunu yapıyor. Burada şuna da dikkat etmeliyiz: 15 Temmuz gibi bir hadise yaşamış bir ülkenin bir gün sonra mesaisine devam etmesi, ülkemizin gücünü gösteriyor. Halkımızın da algı operasyonlarına dikkat etmesi gerekiyor. Bu operasyonlar devam ediyor. Her zaman uyanık olmamızda fayda var” dedi.

İl Başkanımızla aday olacağız

Partilerinin kongre sürecine değinen Başkan Çakır, “Partimizde 2020 yılında kongremizin yapılacağını düşünüyorum. Yeni yılın ilk aylarında kongremizin yapılacağını tahmin etmekteyiz. Bu konuda genel merkezimizin belirteceği takvime göre hareket edeceğiz. Takvime göre daha önce de kongre yapılabilir, daha sonra da yapılabilir. Ben ilçemiz kongresinde tekrar aday olacağımı belirtmek isterim. İl başkanımız ve 12 ilçe başkanı olarak kongrede tekrar aday olacağımızı söyleyebilirim. İl ve ilçe başkanlarımız görevlerini gerçekten çok iyi bir şekilde yaptı. İl ve ilçe başkanları olarak takım halinde çalışıyoruz. İl başkanımız da bu takımın bozulmamasını istedi. Bizler de bu anlamda tekrar aday olacağız” dedi. 

07 Kasım 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?