Maskemi takarım farkındalık yaratırım

CHP Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel Lösemili Çocuklar Haftasına dikkat çekerek maskeli bir açıklama gerçekleştirdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel yaptığı basın açıklamasında,"Lösemili Çocuklar Haftası" na dikkat çekkti. Gürel ve yönetimi farkındalık için basın açıklamasını maske gerçekleştirdi. Minicik bedenlerde olan
kocaman yüreklerin sevgi ile kucaklaşacağı, toplumsal farkındalığın oluşturulacağı bir haftadayız diyen Gürel, "Lösemi bir kan hastalığıdır ve kan hücrelerimizin yapım yeri olan kemik iliğinde ortaya çıkar. Son yıllarda lösemi vakalarında artış olmakta ve özellikle bebekler ile 3 yaşın altındaki çocuklarda yoğunlaşmaktadır.

Bir farkındalık da Gölcük’te yapalım

Löseminin nedenleri arasında, son zamanlarda giderek önem kazanan; psikolojik faktörleri de göz önüne almalıyız. Erken teşhis önemlidir. Bütün çocukların lösemi olmaması için bol oksijene ve spor yapmaya ihtiyacı var. Neden her yeri betonlaştırıp ağaçları kesiyoruz? Çocuklar için neden daha yeşil, daha fazla oyun alanları, parklar bahçeler yapmıyoruz? Bunun için bir farkındalık da Gölcük’te yapalım. Buradan yerel yöneticilerimize sesleniyoruz. Bu konuda geriye dönük bilimsel çalışmaları, hem de uluslararası yayınları ve ciddi uyarıları ile öncü olan LÖSEV’in elinden geleni yaptığına inanıyor ve halkımızın da bağışları ve gönüllü olarak da yapabilecekleri çok şeyleri olduğuna inanıyoruz.


Maskemizi takarak destek veriyoruz

Bunun için yeşil bir alan içinde LÖSEV’e eğitim arazisi tahsisi yaparak bize anaokulu-ilk-orta-lise binası yapmasına vesile olalım. Ayrıca buradan Sağlık Bakanımıza sesleniyoruz. Neden LÖSEV-LÖSANTE Hastanesinde TAM RUHSAT vermiyorsunuz? Neden satın alınmış olan Radyoterapi (Kanserde ışınla tedavi) cihazına kullanım izni vermiyorsunuz? Neden kanser tedavi ve araştırmaları için doktor kadroları vermiyorsunuz? Neden daha fazla yatak ruhsatı verip daha fazla çocuğun parasız iyileşmesini istemiyorsunuz? Yoğun bakımları niçin açtırmıyorsunuz? Farkında mıyız? Biliyor muyuz? Bazı kardeşlerimizi LÖSEV Hastanesinde yatacak yatak bulamadığı için kaybediyoruz.Hepimiz farkındalık
yaratalım ve “Maskemi takarım, farkındalık yaratırım” sloganıyla lösemili çocuklarımızı yalnız bırakmayarak maskemizi takarak ve destek veriyoruz" dedi.

07 Kasım 2019 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?