Kuzey Makedonyalı belediye başkanlarından Kocaeli'ye ziyeret

Bilgi ve tecrübe paylaşımı için Kocaeli'ye gelen Kuzey Makedonyalı belediye başkanları Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarına hayran kaldı.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Türk Dünyası Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen TDBB Kuzey Makedonya Üye Belediyeler Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Bursa Kocaeli ve İstanbulda 3 - 9 Kasım tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Programın Kocaeli ayağına katılan Makedonyalı heyet Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çalışmalara hayran kaldı.

Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği üye belediyeler arasında bilgi ve tecrübe paylaşımı için başlattığı teknik geziler devam ediyor. Bu kapsamda TDBB Kuzey Makedonya Üye Belediyeler Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı programı 3 - 9 Kasım tarihleri gerçekleştiriliyor. 5 Kasım Salı günü gerçekleştirilen programda ise Kuzey Makedonya heyetini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ağırladı.

Kuzey Mokedonya heyeti Kocaelide 

Bursadan Kocaeline gelen Kuzey Makedonya heyeti Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil alanlar Dairesi Başkanlığı ve İSU Genel Müdürlüğünü ziyaret etti. Kuzey Makedonya heyeti içerisinde Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Milletvekili Yerel Yönetimler Komisyon Başkanı Prof. Dr. Fadil Zendeli Gostivar Belediye Başkanı Dr. Arben Taravarı Bogovinye Belediye Başkanı Aljbon Djemali Dolneni Belediye Başkanı Djemik Kjamili Merkez Jupa Belediye Başkanı Arijan İbraim Radoviş Belediye Başkanı Gerasim Konzulov Studeniçan Belediye Başkanı Azem Sadıkı Teartse Belediye Başkanı Isen Asani Vırapçişte Belediye Başkanı İsen Shabani Jelino Belediye Başkanı Blerim Sejdi Mavrovo Rostuşa Belediye Başkanı Medat Kurtovski Konce Belediye Başkanı Blogaj ılıev Kumanova Belediyesi Meclis Başkanı Atina Murgashanska TDBB Dış İlişkiler Uzmanı Jahja Muhasilovic Gostivar Belediye Başkan Yardımcısı Gzim Hadjıejup ve Arvanut Müttefikleri Partisi İlçe Başkanı Dr. Valbon Ljimani yer aldı.

Makedonyalı hayran kaldı

15 belediye başkanının içerisinde yer aldığı Kuzey Makedonyalı heyet ilk olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil alanlar Dairesi Başkanlığını ziyaret etti. Heyete Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı Cenan Turan tarafından Belediyelerde Yeşil Alan Yönetimi başlıklı sunum yapıldı. Sunum ardından heyet Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin prestij projeleri olan Ormanya ve Sekaparkta saha gezisi gerçekleştirdi. Makedonyalı heyet Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yeşil alanlar konusunda yaptığı çalışmalara hayran kaldı.

Kuzey Makedonya ve Türkiye kardeş şehiri

Kuzey Makedonya Teartse Belediye Başkanı Isen Asani de yaptığı konuşmada "Kuzey Makedonya ve Türkiye birçok belediye kardeş şehiri. Buraya gelişimizin amacı hem tecrübe kazanmak hem de belediyeler arasında kardeşlik ilişkilerini arttırmak. Kocaeliye yaptığımız bu ziyaret bizim için çok önemliydi. Biz yerel yöneticiler arasındaki bu bağ Makedonya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin de güçlenmesine katkı sağlıyor. Kocaeli yeşile önem veren bir şehir. Bunu yaptığımız saha gezilerinde gördük. Özellikle Endüstriyel dönüşüm projesi olan Sekaparka hayran kaldık" ifadelerini kullandı.

07 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?