Kariyer Akademisi'ne giderim, kariyer yaparım

KO-MEK'in düzenlediği ve yoğun ilgi gören seminerlerden bugüne kadar 887 kişi yararlandı.

Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları tarafından vatandaşların kariyer planlamalarına katkı sunmak amacıyla başlattığı Kariyer Akademisi önemli bir misyonu yerine getiriyor. Vatandaşlar proje kapsamında kariyerlerine katkı sunacak önemli birikimler elde etmeye devam ediyor. Kariyer Akademisinden bugüne kadar 887 kişi yararlanarak katılım sertifikası aldı.

Uzman eğitmenler tarafından bilgiler aktarıldı

Kariyer Akademisi  kişilerin eğitim ve gelişimine katkı sağlamak iletişim kurma yeteneğini geliştirmek kişisel gelişime yardımcı olmak amacıyla projelendirildi. Akademi kapsamında her hafta vatandaşlara iletişim ve kişisel gelişim konularında seminerler verildi. Seminerlerde nezaket kurallarından sosyal medya kullanımına kadar geniş bir yelpazede katılımcılara alanında uzman eğitmenler tarafından bilgiler aktarıldı.

Bir çok ders yer alıyor 

Kariyer Akademisi vatandaşlardan yoğun ilgi görerek yoluna devam ediyor. Bu ilginin en önemli unsuru ise kariyer yolunda gereken eğitimlerin verilmesinde yatıyor. Zira eğitimler kapsamında Etkili İletişim Becerileri ve Beden Dili ,Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik, Güzel Konuşma ve Hitabet İlk Yardım, Sokak Fotoğrafçılığı, Toplantı Yönetimi ve Organizasyon gibi kariyer planlamasında gereken dersler yer alıyor.

Değer olarak ön plana çıkıyor

Kariyer Akademisinin önemli katkılarından biri her seminerin sonunda verilen katılım sertifikasında yatıyor. Söz konusu sertifika vatandaşların olası iş başvurularında önemli bir referans değer olarak ön plana çıkıyor.

Kasım ve Aralık seminer programı 

Leyla Atakan Kültür Merkezinde bulunan Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleştirilen Kariyer Akademisi seminerleri Kasım ve Aralık aylarında da devam edecek.

Buna göre iki aylık seminer programı şöyle belirlendi:

13 Kasım 2019

Etkili İletişim ve Beden Dili

27 Kasım 2019

Peygamber Efendimiz (SAV)’in Aile Hayatı

4 Aralık 2019

Güzel Konuşma ve Hitabet

11 Aralık 2019

İlk Yardım Eğitimi

18 Aralık 2019

İngilizce Nasıl Öğrenilir? Nasıl Öğrenilmez?

Katılmak için

Kariyer Akademisinin seminerlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar başvurularını www.komek.org [http://www.komek.org] adresi üzerindeki seminer başvuruları bölümünden yapabilir. Kariyer Akademisine 14 yaşını bitirmiş herkes katılabiliyor. Vatandaşlar Kariyer Akademisi ile ilgili seminer sürecini sınırlı kontenjan olması nedeniyle www.komek.org [http://www.komek.org] adresi üzerinden takip edebiliyor. Kontenjanı dolan seminer programları başvuru listesinden kaldırılıyor.

06 Kasım 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?