İzmit belediyesinin 2020 yılının bütçesi 300 milyon TL

İzmit Belediyesinin Kasım ayı meclisinde 19 madde görüşülüp karara bağlandı.

Haber albümü için resme tıklayın

İzmit Belediyesinin Kasım ayı meclisi belediyenin meclis salonunda gerçekleştirildi. 19 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantı İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyetin başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste ilgili maddeler karara bağlanırken 4567 ve 8.maddeler komisyona havale edildi. 910 ve 11.maddeler ise komisyondan geldiği şekilde kabul edilerek meclis üyelerinin oy birliği ile onaylandı. Meclis toplantısında 2020 yılı mali bütçesi 300 milyon TL olarak meclis üyelerinin onayına sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi. Bir sonraki meclisin tarihi ise 3 Aralık Salı günü saat 15:00 olarak belirlendi.

Maddi olarak kar edemiyorlar

Meclis toplantısında İzmit Belediyesinin hizmet aracı satın alması için yetki istenmesi konusunun açılması üzerine Başkan Hürriyet Belediyenin kiraladığı iş araçları dışında binek araçlarda mevcuttur. Bunun yanında belediyenin hizmetleri için kullanılan binek araçlarda var. Biz kiralama ihalesi yaptığımızda binek araçlar için ihaleye teklif veren olmadı. Fakat kanuna göre firmaların araçlarını toplu halde kiralamasında maddi olarak kar edemiyorlar. Bu yüzden teklif vermediler. Ne araç kiralayabiliyoruz ne de araç satın alabiliyoruz. Fakat bir şekilde bu işi halledeceğiz dedi.

AK Partili meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi

Meclis gündeminde yer alan 3 işletmeye alkol ruhsatı verilmesi konusuyla ilgili konuşan Başkan Hürriyet "Altını çize çize söylüyorum. Bu ruhsat talepleri bizim tek başına evet veya hayır diyebileceğim bir durum değil. Bu benim kendi irademle meclise sunulmuş bir şey değil. Bize gelen üç işletme kanuni yükümlülüklerini yerine getirmiştir. Bu yükümlülükler yerine getirildikten sonra meclisimiz evet ya hayır diye karar verebilir. " dedi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakında "şartlar sağlandığı takdirde ruhsat verilmesi gerektiğini ifade etmiştir "dedi. Başkan Hürriyetin konuşmasının ardından ilgili madde AK Partili meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi.

 2020 yılı bütçesi 300 milyon TL

Meclis sonunda İzmit Belediyesinin 2020 yılı bütçesi görüşüldü. Bu kapsamda İzmit Belediyesinin 2020 yılı bütçesi 300 milyon TL olarak meclis üyelerinin oylarına sunuldu. Meclis üyelerinin oy birliği ile İzmit Belediyesinin 2020 yılı bütçesi 300 milyon TL olarak belirlendi. Başkan Hürriyet meclis oylanmasının ardından emeği geçen herkese teşekkür ederek 2020 yılının bütçesinin hayırlı olmasını diledi.

İzmit'in tarihi açısından faydalı

Kasım ayı meclisinde Başkan Hürriyet 8-11 Kasım tarihlerinde tüm masrafları sempozyumu düzenleyecek kuruluşun karşılayacağı 30. Uluslararası Cartuntum Sempozyumuna katılmak için meclisin onayına sundu. Başkan Hürriyet konuyla ilgili olarak "Bilindiği üzere Viyanadan bir davet almıştık. Masrafları proje ekibinden karşılanmak üzere davet edildiğimiz ve İzmitin tarihi açısından faydalı olacağını düşündüğümüz bir sempozyum olarak düşünüyorum. Ayrıca Viyanaya gitmişken oranın belediyecilik anlayışını yerinde görmek için Başkan Vekilimiz Hakan Tanta ve Başkan Yardımcımız Ünal Özmural ile hem tarihi bir sempozyuma katılmak hem de teknik bir gezi gerçekleştirmek istiyoruz. Masrafları belediyeden karşılanmayacak" dedi. Oylama sunulan gündem maddesi oy birliği ile onaylandı.

Türk Harf Devriminin 91.yılını kutluyor

Mecliste Başkan Hürriyet belirli gün ve haftalara değindi. Başkan Hürriyet "1-7 Kasım tarihleri arasında kutlanan Türk Harf Devrimi haftasının 91.yılını kutluyor ve Türk milletinin çağdaş medeniyetler seviyesine yükselmesini sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürkü saygıyla anıyorum "dedi.

2-8 Kasım haftası Lösemi Çocuklar Haftası

Konuşmalarına devam eden Başkan Hürriyet "Aynı zamanda 2-8 Kasım haftası Lösemi Çocuklar Haftasıdır. Öncelikle lösemiyle mücadele etmek gerekiyor. Allah hastalıkla mücadele eden çocuklarımıza ve ailelerine yardımcı olsun. Halkımızı lösemi çocuklara destek olmaya davet ediyoruz. Lösemili çocuklar etraftan mikrop kapmamak için maske takarlar. Lösemi bulaşıcı değil fakat iyilik bulaşıcıdır"şeklinde konuştu.

Atatürkü rahmetle ve şükranla anıyoruz

Başkan Hürriyet" Önemli bir anma günümüz 10 Kasım. Türkiye Cumhuriyetinin kurucu Gazi Mustafa Kemal Atatürkü rahmetle ve şükranla anıyoruz. Milletimiz Mustafa Kemal Atatürkü her zaman gönlünde yaşatacak ilke ve devrimleri ülkemize ışık tutmaya devam edecektir. Bizde buradan cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürkün yaptıklarını daha iyi anlıyor ve özlüyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyoruz "ifadelerinde bulundu.

8 Kasım Mevlit kandilimiz

Başkan Hürriyet" 8 Kasım Mevlit kandilimiz. Tüm alemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimizin doğum günü olarak andığımız bugün bizler için oldukça önemli bir gündür. Milletimizin Mevlit kandilini kutluyorum.  20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü. Geleceğimizin olan çocuklarımıza daha güzel bir ortam sunduğumuzda geleceğimizi teminat altına almış oluruz. Dünya Çocuk Hakları Gününde hiçbir çocuğumuzun yüzünün solmadığı bir dünya diliyoruz "dedi.

Öğretmenlerimiz geleceğimizi şekillendirmektedir

Konuşmalarına devam eden Başkan Hürriyet "24 Kasım Öğretmenler Günü. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkün ne kadar bir kutsal görev icra ettiğini her fırsatta ifade etmiştir. Öğretmenlerimiz geleceğimizi şekillendirmektedir. Öncelikle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum" şeklinde konuştu.

06 Kasım 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?