İzmit belediyesi doğal gaz sorunu için ayaklandı

İzmit Belediyesi Başkan yardımcısı Nurettin Bulut, İZGAZ Proje ve Yapım Müdürü Erdinç Aykaç ile görüştü.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

İzmit Belediyesi Başkan yardımcısı Nurettin Bulut ve Fen İşleri Müdürü Burak Efe Erdoğan önceki gün Çubuklu Bala Mahallesinin doğalgaz sorununu çözmek amacıyla İZGAZ Proje ve Yapım Müdürü Erdinç Aykaç ile görüştü. Bu ziyaretin ardından Başkan Yardımcısı Bulut ve İzmit Belediyesi Muhtar Masası Koordinatörü Süleyman Şen Çubuklu Bala köyüne ziyarette bulundu.

Görüşmeler yapıldı

Bilindiği üzere geçtiğimiz sene İzmitin 11 köyüne doğalgaz gitmesi için çalışmalar başlatılmıştı. Ancak Çubuklu Bala Köyüne doğalgaz götürme çalışmaları aksamıştı. Eseler köylü güzergahı ve Çubuklu Bala Köyünün imarı ve kadastro yolu bölgenin kendi planı olmaması sebebiyle doğalgaz çalışmaları sekteye uğramıştı. Konuyla ilgili olarak İzmit Belediyesi Başkan yardımcısı Nurettin Bulut İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürü Burak Efe Erdoğan ve  Aykome Birim Sorumlusu Burak Güreşen önceki gün Çubuklu Bala Mahallesinin doğalgaz sorununu çözmek amacıyla İZGAZ Proje ve Yapım Müdürü Erdinç Aykaç ile görüştü.

Bu süreçte vatandaşımızın yanındayız

İZGAZ ile görüşmeden sonra konuşan İzmit Belediye Başkan yardımcısı Nurettin Bulut İZGAZ Müdürümüz bize konuyla ilgili bilgi verdi. Özellikle Çubuklu Bala Köyüne imarı ve kadastro yolu bölgenin kendi planı olmaması sebebiyle doğalgaz götürülemiyor. Bu sorunların çözülmesi halinde Çubuklu Balanın doğalgaza kavuşacağını söyledi. Biz de bu sorunların bir an önce çözülmesini isteriz ama Çubuklu Balanın imarı tamamen Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yetkisi dahilinde. İZGAZ yetkilileri köyümüzün imar sorunları çözülürse her türlü yardım yapılır diyerek üstüne basa basa söylediler. Bizler de Büyükşehir Belediyesinin bu konuda atacağı adımları bekliyoruz ve bu süreçte vatandaşımızın yanında olacağımızın bilinmesini istiyoruz dedi.

Muhtar Hasan Malçok ile görüştü

İZGAZ ile yapılan görüşmelerin ardından İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Bulut İzmit Belediyesi Muhtar Masası Koordinatörü Süleyman Şen İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Ertuğrul Malçok ve İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürü Burak Efe Erdoğan Çubuklu Bala Köyüne giderek köy muhtarı Hasan Malçok ile görüştü. Başkan Yardımcısı Nurettin Bulut yaptığı bilgilendirmede köye doğalgazı kavuşturmak için çalışmalar yaptıklarını ve imar kanuna göre hareket etmeleri sonucunda doğalgazın en kısa sürede getirilmesinin yolunun köye giden yolun kadastro yolu olarak tescillenmesi gerektiğini ifade etti.

Köylerimize değer veriyoruz

Bu görüşmelerin ardından İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Bulut İzmit Belediyesi Muhtar Masası Koordinatörü Süleyman Şen İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Ertuğrul Malçok ve İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürü Burak Efe Erdoğan Çubuklu Osmaniye Köyünü ziyaret ettiler. Başkan Yardımcısı Bulut burada yaptığı konuşmada Bizim köylerimiz mahallelerimiz değerleridir. Milletimize insanımıza mahallelerimize ve köylerimize değer veriyoruz dedi.

06 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?