Emine Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu

Vatan Severler Hareketi Dernek Başkanı Mehmet Avcı Cumhurbaşkanın eşi Emine Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Haber albümü için resme tıklayın

Vatan Severler Hareketi Dernek Başkanı Mehmet Avcı Cumhurbaşkanın eşi Emine Erdoğan hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.


Vatan Severler Hareketi Dernek Başkanı Mehmet Avcı konu ile ilgili gazetemize açıklamada bulundu. Başkan Avcı " Türkiye Cumhuriyetinde 3/3/ 1924 itibariyle Hilafet ve Halifelik makamı yoktur. Türkiye Büyük Millet Meclisi kararı ile bu makam kaldırılmıştır. Ayrıyetten 13 madde ile düzenleme yapılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 2. Maddesi Laiklik ilkesidir ve burası Hukuk devletidir. Sayın Recep Tayyip Erdoğanın eşi Emine Erdoğan Türkiye'de halifelik makamı sorumluluklarını üstlendiklerini hilafetin olduğuna dair canlı yayında konuş ve videosunu da ek dosyaya koymuşuzdur. Sayın Savcı il başta şaşırmıştır.Sonradan kabul etmiştir ve havaleyi yapmıştır. Türkiye Cumhuriyetinde paralel bir devlet, paralel bir yapı, paralel bir makam olamaz, olması da mümkün değildir. Türkiye Cumhuriyetinin en son girmiş olduğu Suriye operasyonunda 22 İslam Ülkesi Mısır da toplanmak suretiyle Türkiye'yi işgalci olarak belirlemiştir ve deklarasyon yayınlamıştır. Bunların içerisinde en çok gözyaşı döktüğümüz Filistin'de vardır. Filistin, İsrail'le ortak noktaya gelebiliyormuş ve Türkiye'yi eleştirebiliyormuş buda maalesef ortaya çıktı. Biz Vatan Severler Hareketi Derneği olarak ve Vatan Severler Hareketi Dernek Başkanı olarak Sayın Emine Erdoğanın bu yaptığını eleştiriyoruz, kınıyoruz ve kendisini Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulunduk. Bundan sonra hiç kimse halifelik makamı ile ilgili hayal kurmamasını ve Türkiye Cumhuriyeti değerlerine sahip çıkmasını bekliyoruz" dedi.

18 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?