Geleceğe yön verecek kızlar Kocaeli'de

Kızlar için STEM Okulu projesinin yeni etabı Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle Kocaelide gerçekleştirildi.

+11
Haber albümü için resme tıklayın

UNESCO TMK Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İhtisas Komitesi tarafından yürütülen Kızlar için STEM Okulu projesinin yeni etabı Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle Kocaelide gerçekleştirildi. 10-11 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen projenin amacı STEMbilim teknoloji mühendislik matematik alanlarında kadınların daha fazla meslek ve kariyer sahibi olmasına katkı sağlamak kız çocuklarının erken yaşlarda bu dallara eğilim göstermesine odaklanarak ülkemizin milli kalkınma hedeflerine ulaştırmak oldu.

200 KIZ ÇOCUĞUNA STEM EĞİTİMİ

Kızlar için STEM Okulu programıyla kız çocuklarına STEM eğitimi verilerek onların 21inci yüzyıl becerilerine sahip olmaları tasarlayan ve üreten kişiler haline gelmeleri amaçlandı. Projede kapsamında Kocaelideki farklı okullardan 100 Suriyeli 100 Türk kız çocuğu STEM eğitimi aldı. İki gün boyunca süren eğitimlerde çocuklar mühendislik ve teknoloji Sanayi 4.0 Çağı uzay bilimleri ve tasarım alanlarında uygulamalı olarak eğitildi.

KAPANIŞ TÖRENİ DÜNYA KIZ ÇOCUKLARI GÜNÜNDE

Proje eğitimlerinin kapanış töreni ve öğrencilere katılım sertifikalarının dağıtımı 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Gününde gerçekleştirildi. Törene Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz UTMK TCEİK Başkanı Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak AÇSH Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürü Gülser Ustaoğlu ve çok sayıda davetli katılım sağladı.

12 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?