"Millet Bahçesi Sahilde olacaktı"

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı, ilçemizde yapılan çalışmalar hakkında dün parti binasında bazı açıklamalar yaptı.

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı, Gölcük’te yapılan çalışmalar hakkında, dün parti binasında düşüncelerini dile getirdi.

Burası yeşil alan

Başkan Aynacı, “Koray Aydın Parkı’nın millet bahçesi olarak değerlendirilmesi güzel fakat bir millet bahçesi olarak yanıltma içinde olunmasını kabul etmiyoruz. Burayı bir yeşil alan olarak gördüğümüzü belirtmek isterim. Boş gördüğümüz her boş araziye millet bahçesi diyeceksek Hasaneyn Yaylası da Kadırga Yaylası da millet bahçesi olsun. Millet bahçesi algısının ‘Biz yaptık, hedefimizi tutturduk’ şeklinde oluşturulmasını kabul etmiyoruz. Vatandaşa verilen sözlerde millet bahçesinin konumu, yeri, yapılandırılması, sahil alanında olacaktır” dedi.

Başkanın verdiği sözleri takip ediyoruz

Başkan Aynacı, açıklamasına devam ederek “Saraylı’daki yerin kullandırılması, hayata geçirilmesi ve tekrar kazanılması güzel. Burada kelimeye dikkat çekmek istiyorum. Buradaki alan atıl ve belediyenin bu şekilde çalışma yapması takdire şayandır fakat bu projenin bu şekilde basitleştirilmesini istemiyoruz. Burayı sadece bir düzenleme olarak görüyoruz. Millet bahçesi olarak belediye başkanının verdiği sözleri takip ediyoruz. Kavaklı sahilindeki yeri görmek istiyoruz” dedi.

Kaymakamlık binası yıkılıp yeniden yapılmalı

Gölcük’teki kaymakamlık binasının yeniden yapılması gerektiğini belirten Başkan Aynacı, “Gölcük’te kaymakamlık binasının durumu söz konusu. Bundan önceki iktidar, Gölcük’e ihanet etmiştir. Belediye binasından tutun, adliye sarayına kadar Gölcük’ün ilerisi düşünülmeden yapılmış projeleri görüyoruz. Belediye binası, kaymakamlık binası ve adalet sarayı da ilçemize yakışmıyor. Şahsen bunların hepsinin daha güzel bir yerde olması hepimizin arzusudur. Yeni bir kaymakamlık binası yapılmalıdır. Binanın atıl ve yıkılarak yeniden yapılması gerektiğini düşünüyorum. Kaymakamlık, nüfus müdürlüğü gibi Gölcüklü vatandaşların her gün gittiği bir mekan, bu şekilde olmamalıdır. Bunun da bir an önce yeni bir yerde, Gölcük’ün vizyonuna yakışır kamu binalarını inşa etmeliyiz” dedi.

Dualarımız Askerimizle

Sınır ötesinde, ordumuzun gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı’na değinen Başkan Aynacı, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyinde başlattığı askeri operasyon, bütün ülkemizin olduğu gibi partimizin de birinci gündem maddesidir ve tarafımızdan yakinen takip edilmektedir. Her şeyden önce dualarımız ve bütün kalbimiz, kahraman askerlerimizle beraberdir. Allah yardımcımız olsun. İç politikada, iktidara olan bütün şerhlerimize, itirazlarımıza, tenkitlerimize ve muhalefetimize rağmen, tek bir askerimiz dahi sınırın dışına çıktığı andan itibaren dün grup toplantımızda Sayın Genel Başkanımızın da dediği gibi ‘Dış politikada tek bir partimiz vardır, o da al bayrak partisidir’. Bu hassasiyetle dün TBMM’de, ‘Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda Cumhurbaşkanına verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresine’ destek verdik” dedi.

Bölge tekrar istikrara kavuşmalı

Başkan Aynacı, açıklamalarına son vererek “Yetki, karar ve mesuliyet artık hükümetindir. Devletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin her türlü tedbiri ve stratejik planlamayı yapmış olduğuna inanıyoruz. Türkiye'nin hemen güneyinde bir terör koridoruna asla müsaade edilmemesi, Suriye’nin kuzeyinin ‘Kuzey Suriye’ olmasının engellenmesi ve bir terör devleti kurulmasının önüne geçilerek bölgenin tekrar barış ve istikrara kavuşturulması, Suriyeli misafirlerimizin salimen vatanlarına dönüşlerinin sağlanması, Türk devletinin öncelikli hedefleridir” dedi.

11 Ekim 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?