Sivil Toplum Kuruluşu'dan ziyaret

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak iki önemli sivil toplum kuruluşu temsilcilerini misafir etti.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı ile UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Yönetim Kurulunu misafir etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak ilk olarak Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfını ağırladı. Ziyarette Vakıf yönetim kurulu Başkanı Mehmet Duman Akademi Direktörü Hülya Alper ve Proje Koordinatörü Nuriye Happani hazır bulundu.

Sosyal Uyum Projesi hakkında bilgi verildi 

Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Duman Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ile ortak yapılan Sosyal Uyum Projesi hakkında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmaka bilgiler verdi.

Heyet program hakkında görüş alışverişinde bulundu

Başkan Vekili Çakmakın ikinci ziyaretçisi UNESCO Türkiye Milli Komisyonu üyeleri oldu. İzmitte düzenlenen Kızlar İçin STEM Okulu programı nedeniyle Kocaelinde bulunan UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeynep Armağan Uslu ve beraberindeki heyet Kocaeli Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Başkan Vekili Yaşar Çakmak tarafından kabul edilen Uslu ve beraberindeki heyet program hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Kızlar İçin STEM Okulu programı Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde 11-14 yaş grubundaki kız çocuklarına yönelik olarak düzenleniyor.

Ziyaret hediyeleşme ile sona erdi

10-11 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen Kızlar İçin STEM Okulu eğitimi İzmit ilçesinde gerçekleştiriyor. Proje paydaşlarından olan UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İhtisas Komitesi Başkan ve komite üyeleri Büyükşehir Belediyesine nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Karşılıklı görüş alışverişinin ve iyi niyet temennilerinin yapıldığı ziyaret hediyeleşme ile sona erdi.

Kızlar İçin STEM Okulu projesi

İçerisinde bulunduğumuz dijital çağın gereksinimlerini karşılamak için 21. yüzyılın becerileri ile donatılmış bireylere ihtiyaç duyuluyor. STEMde bu beceri ve donanımlara sahip bireylerin yetişmesi için Fen Teknoloji Mühendislik ve Matematik gibi dört önemli disiplinin birbiri ile uyumlu olacak şekilde eğitimler veriliyor. Bu kapsamda ortaya çıkan Kızlar İçin STEM Okulu projesi belirli bir yaş grubundaki çocuklara eğitim verilmesi amacı ile düzenleniyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen programın proje paydaşları arasında UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İhtisas Komitesi İstanbul Aydın Üniversitesi STEM Araştırma Merkezi Milli Eğitim Bakanlığı ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü yer alıyor. İzmit TRYP BY WYNDHAM Otelinde düzenlenen programa 200 kız öğrenci katılıyor. Program sonunda katılımcılara sertifika verilecek.

11 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?