Büyükakın'dan ziyaret

Başkan Büyükakın Kocaeli'de kamp yapan Halter ve Karate Milli Takımlarının sporcularını ziyaret etti.

+7
Haber albümü için resme tıklayın

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın Kocaelide kamp yapan Halter ve Karate Milli Takımlarının sporcularını ziyaret etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspordan Gülsen Demirtürk Rabia Şentürk Ekrem Altıner Yılmaz İsmail Çiçek ve Berfin Altunun da yer aldığı kamplarda milli sporcularla yakından ilgilenen Başkan Büyükakına Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Cintimar Kağıtspor Koordinatörü Bekir Köksal Milli Takımların yöneticileri ve antrenörleri eşlik etti. Halter ve Karate Milli Takımlarının Kocaelinde kamp yapmasından dolayı duyduğu memnuniyeti gerçekleştirdiği ziyarette dile getiren Başkan Büyükakın başarıya ulaşmada yetişme süreci konusundaki düşüncelerini milli takımların üyelerine aktardı.

En büyük güç çok çalışmaktır

"Başarılı olmanın arkasındaki en büyük güç çok çalışmaktır " diyerek" Milli Takım sporcularına on bin saat kuralının önemini anlatan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın Ne kadar çok tekrar yaparsanız işte o kadar daha başarılı olursunuz" dedi." Nöroloji biliminin özellikle spor egzersizleri üzerine söyleyeceği çok sözü olduğunu "da ifade eden Başkan Büyükakın "Yeni antrenman metotlarında bilimin hangi sporda hangi kas grubunun daha etkili olduğu hangi kas yapısının geliştirilmesi gerektiği gibi birçok alanda bilim insanlarının çalışmalarından biliyoruz" şeklinde konuştu.

Her sosyal projelerde sporun karşımıza çıktığını görüyoruz

"Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak yetenek ve egzersiz konusunda küçük yaşlardan itibaren bir mimariyi uyguluyoruz" vurgusu yapan Başkan Büyükakın" Başarılı sporcuları teşvik ediyoruz. Sporcularımızın başarısının şehirler ve ülkeler üzerinde etkisi vardır. Her alanda yapacağımız tüm sosyal projelerde sporun karşımıza çıktığını görüyoruz. Örnek olarak madde bağımlılığı ve diğer bağımlılıklarla alakalı bir proje ürettiğinizde ister istemez yolunuz spora çıkıyor. Aslında bizler sizleri de rol modeller olarak görüyoruz. Başarılı olan sporcularımızın okullara götürülmesi öğrencilerimize ve ailelerimize rol model olarak tanıtılması gerekiyor. Tabi burada sporu yeni kuşaklara ulaştırırken sadece sportif başarıdan ziyade sağlıklı bir yaşam anahtarı olarak da görüyoruz " ifadelerini sarf etti.

Başarılar bizi gururlandırmaktadır

"Bayrağımızın uluslararası alanda göndere çekilmesinin ayrı bir önemi var "diyerek konuşmasını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın" Bizler milli gurur taşıyan bir milletiz. Sizlerin orada göstereceği başarılar bizi gururlandırmaktadır. Onun için her birinizin performansı sadece kendiniz için değil bu toplumun ve ülkemizin daha iyi yerlere gitmesi için milli bir sorumluluk olarak görmesini de istiyorum. Yani bunu memlekete hizmet olarak görün. Sizi örnek alan bir neslin olduğunu da unutmayın. Her geçen gün sizlerin sayısının arttığını da biliyoruz. Sizlerin emekleri ile bu sayılar daha da artacaktır. Disiplinler arası eğitimin öneminin yanı sıra sporcu psikolojinin geliştirilmesinin önemine de inanıyorum diyerek" sözlerini tamamladı. Birliktelik yapılan görüş alışverişinin ve milli takımların sporcuları ile çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

11 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?