Emeklilerin yeni yeri KO-MEK

58 yaşındaki Fahrettin amca Halk Üniversitesi ile emeklilik günlerine anlam katıyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim KurslarıKOMEK verdiği meslek ve sanat eğitimlerinin yanı sıra farklı yaş gruplarından olan kursiyerleriyle büyük bir aile olmanın mutluluğunu yaşıyor. KO-MEKte her yaştan insan kendine uygun bir branşta eğitim alırken emekli olan vatandaşlar da bu önemli kurumu ikinci adresleri olarak kabul ediyor. Emeklilik günlerini KO-MEK ile anlamlı hale getiren 60 yaşındaki Fahrettin Sayım da bu güçlü ailenin en sevilen fertlerinden biri olarak öne çıkıyor.

Sevilen kursiyerleri arasında yer alıyor

Fahrettin Sayım 58 yaşında emekli bir jeofizik mühendisi. Yıllarca çalıştıktan sonra emekli olan Fahrettin Bey KO-MEK sayesinde bilinen Emeklilik Sendromuna asla düşmemiş. Emekli olmadan önce KO-MEK ile tanışan Sayım emeklilik sonrası ise derslerine daha fazla ağırlık vermiş. Disiplini ve derslere olan ilgisiyle dikkat çeken Fahrettin Bey KO-MEKin sevilen kursiyerleri arasında yer alıyor.

Bilgisayara olan ilgisi oldukça fazla

Emeklilik günlerinin keyfini KO-MEKte çıkaran başarılı kursiyerin bilgisayara olan ilgisi oldukça fazla. Bu ilgisinin en önemli göstergesi ise KO-MEKin bilgisayar branşındaki kursiyer kayıtları ile ortaya çıkıyor. Fahrettin Bey bugüne kadar KO-MEKin Bilgisayar Bölümündeki her branşına katılmış. Sayım KO-MEKte 3 Boyutlu Nesne Modelleme Bilgisayar Destekli 2 Boyutlu Çizim Grafik ve Animasyon Web Tasarımı ve programcılığı Bilgisayar Bakım ve Onarımı Bilgisayarda Grafik Tasarımı Bilgisayar İşletmenliği Auto Cad Bilgisayarlı Ön Muhasebe ve Bilgisayarlı Grafik Tasarımı 3D Max kurslarına katılarak başarılı bir şekilde mezun olmuş.

Evde boş oturan herkesin KO-MEK'e gelsin

Emekliliğin kişi için bir son olmadığını tam tersine yeni bir başlangıç anlamı taşıdığını söyleyen Fahrettin Sayım KO-MEKin bu nedenle hayatına önemli katkı sunduğunu söyledi. Buraya gelmeseydim evde televizyonun başında oturacaktım ya da kahveye gidecektim. Evde boş oturacağıma KO-MEKe geliyorum ve bu beni zinde tutuyor diyen Sayım sadece emeklileri değil evde boş oturan herkesin KO-MEKe gelmesi gerektiğini söyledi.

11 Ekim 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?