Güvenlik personellerine eğitim

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan 406 güvenlik personeline yönelik 5188 Sayılı Özel Güvenlik Kanunu eğitimi verildi.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kurum içerisindeki personellerine yönelik hizmet içi eğitimlerine devam ediyor. Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde yapılan 5188 Sayılı Özel Güvenlik Kanunu eğitimi 8-11 Ekim tarihleri arasında Büyükşehir Ana Hizmet Binası Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Hizmet içi eğitim 4 gün boyunca Güvenlik Uzmanı Mehmet Balcının seminerleri ile devam etti. Eğitime Zabıta Daire Başkanlığı Güvenlik Şube Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 406 güvenlik personeli gruplar halinde katılıyor.

Bayram konuştu 

Güvenlik personellerine yönelik uzun süredir eğitim planlarının olduğunu ifade eden İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Bayram Bayram Güvenlik personellerimiz bizim için önem arz ediyor. Marmara Belediyeler Birliği ile ortaklaşa eğitimler düzenliyoruz. Mehmet Balcı hocamız alanında uzman. Ülkemiz ve bizim için sizin konumunuz gerçekten çok kıymetli. Sizlerin bunun bilincinde olmanızı istiyoruz. Verilecek olan eğitimden en iyi şekilde yararlanmanızı diliyorum dedi.

Farklı başlıklarda eğitim 

Güvenlik Uzmanı Mehmet Balcı tarafından verilen eğitim kapsamında 5188 Sayılı Özel Güvenlik Kanunu hakkında güvenlik personellerine bilgi verildi. Eğitim kapsamında Etkili İletişim Güvenlik Tedbirleri Kalabalık Yönetimi Şüpheli Paket ve Patlayıcı başlıklarında bilgiler sunuldu. İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitim programları farklı konularda ve alanında uzman eğitimcilerin katılımı ile devam edecek.

11 Ekim 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?