Cumhuriyet koşusu için geç kalmayın

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde 26 Ekim Cumartesi günü gerçekleşecek olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Koşusu için kayıtlar başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde 26 Ekim Cumartesi günü gerçekleştireceği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Koşusu için geri sayım başladı. Kocaeli Cumhuriyet ve Gençlik Festivali kapsamında yapılacak olan koşu için resmi internet sitesi olan www.kocaeligencfest.com adresinden ödüllü koşu için kayıtlar alınmaya başladı.

Koşu saat 10.30'da

Bu yıl Büyükşehir Belediyesi tarafından yedincisi gerçekleştirecek olan Cumhuriyet Koşusu bayan ve erkek olmak üzere iki kategoriden oluşacak. 4 kilometrelik koşuyla yapılacak organizasyon 26 Ekim Cumartesi günü 10.30da Sekaparkta başlayıp Uluslararası Fuar Merkezinde son bulacak. Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen koşu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Federasyonu Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirecek.

Yaş sınırı yok 

Genç-yaşlı demeden her kesimden vatandaşın koşabileceği Cumhuriyet Koşusundaki amaç Cumhuriyet Bayramı coşkusunu artırmak atletizm sporunu yaygınlaştırmak ve rengârenk görünümüyle büyüleyen Sekaparkta spor aracılığıyla halkı buluşturarak sosyalleşmeye katkı sunmak. Yarışlara 7den 70e her yaş grubundaki koşucular ve halk katılabilecek.

Süpriz ödüller 

Dereceye giren koşuculara derecesine göre 1incilik 2ncilik ve 3üncülük madalyası kupa ve sürpriz ödüller verilecek. İki kategori için koşucular aynı anda saat 10.30da koşacak. Koşuların bitimi ardından ise ödül seremonisi saat 11.45te gerçekleştirilecek.

Yabancılarda koşuda 

Yarışmalar Atletizm Federasyonu ve IAAF yarışma kurallarına uygun olarak yapılacak. Kulüp ferdi ve yabancı uyruklu sporculara da açık olan yarışmada yabancı uyruklu sporcuların kayıt yaptırırken pasaportlarını ibraz etmeleri gerekiyor.

11 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?