Yıllık geliri borçlar yüzünden SGK'ya devretti

Kocaeli de tüm Belediyelerimiz borçlu durumdayken bazı belediyeler SGK’ya borçları nedeni ile gayrimenkullerini devrediyor. Kartepe Belediyesi de SGK’ya borçları nedeni ile 6 adet taşınmazı 1 Milyon 801 Bin TL bedelle devretti.

SGK’ya borçları nedeni ile 1 Milyon 801 Bin TL’ye devretti

CHP PM Üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar kentimizdeki Belediyelerin borç ve gelirlerine ilişkin bir süredir açıklamalar yapıyor. Son olarak Kartepe ve Kandıra Belediyelerine ilişkin açıklamalar yapan Akar, Kartepe Belediyesinin toplam 82 Milyon 750 Bin TL borcu olduğunun altını çizerek yine 2014-20149 yılları arasında 6 adet taşınmazı satarak 16 Milyon 707 Bin TL gelir elde ettiğini, 6 adet taşınmazı da SGK’ya borçları nedeni ile 1 Milyon 801 Bin TL’ye devrettiğini söyledi.

12 Milyon 551 Bin Tl’lik gelir

Bir diğer belediye Kandıra da ise 2014-2019 yılları arasında 39 gayrimenkul satışı yaparken bu satışlardan 12 Milyon 551 Bin Tl’lik gelir elde etti. CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar Belediyelerdeki tabloların içler acısı olduğunun altını çizerek maalesef bu belediyeler yönetilmemiş vatandaş hizmet görmemiş sadece borçlara borç eklenmiştir dedi. 8 Milyon TL borcu olan Kandıra Belediyesinin 12 Milyon TL gibi gayrimenkul geliri elde edip borçlarını ödememesinin de düşündürücü olduğunu söyledi.

10 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?