Semt Polikliniği ne zaman yıkılacak?

İlçemizde uzun yıllar hizmet veren ve Verem Savaş Dispanseri ile birlikte yıkılarak yerine 4 katlı modern sağlık kompleksi yapılacak olan Gölcük Devlet Hastanesi Donanma Semt Polikliniği Temmuz ayında boşaltılmış Ağustos ayı içinde yıkılması bekleniyordu.

Sağlık Bakanlığı tarafından ilçemizde Donanma Caddesi üzerinde bulunan Semt Polikliniği ve Verem Savaş Dispanseri’nin yer aldığı alan üzerine inşa edilecek olan yeni Sağlık Kompleksi için Semt polikliniği Temmuz ayında boşaltılmıştı.  Verem Savaş Dispanseri ise geçici süreyle Değirmendere Atatürk Mahallesi 3036. Sokak No:4 adresinde bulunan Aile Sağlığı Merkezi’nin alt katına taşındı.  Binanın komple boşaltılmasını ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkım işlemi gerçekleştirmek için ihale açtı.  Yıkımın Ağustos ayı içinde gerçekleşmesi ve Eylül sonu Ekim başı gibide sağlık kompleksinin inşaatına başlanması bekleniyordu hala ne bina yıkıldı ne de inşaat başladı.

Metruk vaziyette duruyor

Sağlık Bakanlığı tarafından ilçemize yakışır yeni bir Sağlık Kompleksi için proje onaylandı. 22 Temmuz’da ihalesi gerçekleştirilen Donanma Caddesi üzerinde bulunan Semt Polikliniği ve Verem Savaş Dispanseri’nin yer aldığı alan üzerinde yapılacak olan yeni Sağlık Kompleksi bin metrekare alan üzerine  inşa edilecek. Zemin katında kendi otoparkı bulunacak olan yeni Sağlık Kompleksi 4 katlı olacak. İçimde Verem Savaş Dispanseri, İlçe Sağlık Müdürlüğü, 10 Aile Hekimi’nin görev yapacağı birimler, röntgen, laboratuar, KETEM, 112 Acil İstasyonu, eğitim salonları, gebe eğitim sınıfları ve geniş bir yemekhanesi olacak. Ayrıca ihtiyaç duyulduğu taktirde hastaneye ait birimlerin hizmet verebileceği bölüm ayrılacak.  İnşaatın başlamasıyla bir buçuk iki yıl içinde tamamlanması planlanan  Semt Polikliniği ve Verem Savaş Dispanserinde hiç hareket olmaması kafaları karıştırdı.

09 Ekim 2019 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?