Vatandaş ile Büyükşehir arasındaki köprü

Vatandaş ile belediye arasındaki bürokrasiyi ortadan kaldıran Büyükşehir 153 Çağrı Merkezi binlerce çağrıya kulak veriyor.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin vatandaş ile belediye arasındaki bürokrasiyi ortadan kaldırarak iletişimi güçlendirmek amacıyla kurduğu 153 Çağrı Merkezi vatandaşların sorunlarını ivedilikle çözerken memnuniyet kazanmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığına bağlı olarak çalışan çağrı merkezi vatandaşlardan gelen talepleri alıyor ve ilgili birimlere aktarıyor. Her Çağrı Bir Macera Kahramanı Sensin sloganıyla hizmete devam eden çağrı merkezi vatandaşlar tarafından iletilen binlerce sorun için vatandaş ve belediye birimleri arasında köprü oldu.

50 bin kişi ile iletişime geçildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin tüm hizmetlerini tek bir numara üzerinde toplayan 153 Çağrı Merkezi İzmit Plaj Yolu Cumhuriyet Mahallesinde yer alıyor. Kocaeli Bilim Merkezi kurulmadan önce faaliyet gösteren Bilim ve Teknoloji Kulübü binasının yeniden düzenlemesiyle hayata geçen merkez açıldığı günden bu güne toplam 617 bin 271 çağrıya kulak verdi.  Aylık ortalama 50 bin kişi ile iletişime geçen 153 Çağrı Merkezi personeli talep ve önerileri ilgili birimlere bildirirken birçok vatandaşa da bilgilendirme hizmeti verdi. 12 ayda gelen 617 bin çağrının 122 bin 106sı şikâyet ve talep isteği olurken geriye kalan 495 bin 165 kişi ise merak ettikleri konular hakkında bilgilendirildi.

7/24 ve 3 vardiyalı sistem ile çalışıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin çağdaş belediyecilik anlayışıyla Kocaelinde yaşayan vatandaşlara en kısa sürede en iyi hizmeti sunabilmek ve vatandaş ile belediye arasındaki bürokrasiyi ortadan kaldırarak iletişimi güçlendirmek amacıyla kurduğu 153 Çağrı Merkezi 7/24 ve 3 vardiyalı sistem ile çalışıyor. Gelen çağrılara samimiyetle ve kendi aileleriyle konuşuyormuşçasına bilgi veren çağrı merkezi personeli de vatandaşların memnuniyetini kazanıyor. 153 Çağrı Merkezi ayrıca ilçe belediyeleri hakkında talepte bulunan vatandaşlarla da ilgileniyor.

Sosyal medyadan da talep ve önerileriniz alınıyor 

Teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanarak vatandaşlarla iletişimi kolaylaştırmak isteyen Büyükşehir Belediyesi 153 numarasından Twitter Facebook İnstagram gibi sosyal ağlar üzerinden ve WhatsApp uygulamasından 7/24 talep ve önerileri alıyor. Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler hizmete giren 0530 917 41 53 numaralı WhatsApp hattından da binlerce talep ve öneri aldı. Hizmete girdiği günden bu yana 7 bin 651 kişi ile WhatsApp hattı üzerinden iletişime geçildi.

Hızlı ve güvenli 

Katılımcı ve çoğulcu yönetim anlayışına sahip Büyükşehir153 Çağrı Merkezi kalite şeffaflık adalet hız etkili iletişim samimiyet güven ve gizlilik gibi değerleri de ön planda tutuyor. Vatandaşlarına Arayın bağlanın gönderin Kocaeliyi birlikte yönetelim sözleriyle seslenen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hayata geçirdiği 153 Çağrı Merkezinde güçlü bütünleşik samimi ve kesintisiz iletişimi odaklıyor. Büyükşehir 153 Çağrı Merkezine halkımız her türlü talep ve önerileri için 153 numaralı hattın yanı sıra web sitesi www.buyuksehir153.com [http://www.buyuksehir153.com] iletişim merkezlerinde yüz yüze ve mobil cihazlardan Çek-İlet-Kocaeli mobil uygulamasını telefonlarına ücretsiz indirerek ulaşım sağlayabiliyor.

09 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?