Ormanya'da etkinlik

Büyükşehir Belediyesinin prestij projelerinden biri olan Ormanya yaptığı etkinlikle öğrencilere hayvan sevgisini aşıladı.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Avrupanın en büyük Doğal Yaşam Parkı Ormanya alanında gerçekleştirdiği etkinliklerle adını duyurmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde öğrencilere anlamlı bir etkinlik düzenleyen Ormanya hayvanlara dokunma doğayla terapi bir hayvanın tedavisi gibi etkinliklerle hayvan sevgisini çocuklara aşılarken hayvanlarla iletişim kurabilmenin püf noktaları anlatıldı.

Anlamlı bir etkinlikle göz doldurdu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin prestij projelerinden biri olan Ormanya Doğal Yaşam Parkı anlamlı bir etkinlikle göz doldurdu. Ali Güneri Ortaokulunun 7. sınıf öğrencileri ile gerçekleşen etkinliklerde özellikle hayvanları korumanın önemi vurgulandı.

Hayvanlar beslendi 

Çocukların doğa ile olan etkileşimlerini arttırmak ve hayvanlara korkmadan temas etmelerini sağlamak için hayvan besleme etkinlikleri sık sık düzenleniyor. Bu kapsamda çocuklara saanen keçisi tavşan ve oklu kirpiler besletildi. Saanen keçilerinin manejine girerek elleri ile saman yediren çocukların mutlulukları gözlerinden okundu. Besleme saatinden sonra at biniş eğitim alanına geçen çocuklar ata binerek hayatlarında bir ilki yaşadıklarını belirtti.

Çocuklar veteriner hekimliği deneyimlemenin heyecanını yaşadı

Ormanyaya gelen çocuklar Kocaeli Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezini de gezdi. İlk olarak merkez hakkında kısa bir bilgilendirme ile başlayan gezide çocuklara Ameliyat Odası Görüntüleme Odası Laboratuvar ve Klinik bölümü gezdirildi. Her bölümü alanında uzman veteriner hekimler ve biyolog tarafından tanıtılan merkezde çocuklar veteriner hekimliği deneyimlemenin heyecanını yaşadı.

Sineğin kanadını mikroskop ile inceledi

Deneyimleyerek öğrenmenin mutluluğunu yaşayan çocuklar laboratuvar bölümünde bir sineğin kanadını mikroskop ile inceledi. Ormanya biyoloğunun gözleminde devam eden süreçte çocuklar hemogram cihazı ultrason cihazı gibi cihazları da tanıma fırsatı buldu.

Tavşanın kalp atışını dinlediler

Kocaeli Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezini gezen çocuklar Lop Tavşanı olarak bilinen tavşan türünün kalp atışını dinledi. Veteriner hekim kontrolünde gerçekleşen etkinlikte çocuklara ameliyat odasındaki cihazların kullanımlarını ve ne işe yaradıkları da anlatıldı. Deneyimleme üzerine gerçekleşen etkinliklerde çocuklar merak ettikleri her şeyi hekimlere sorarak cevapları dinledi.

Büyükşehire teşekkür 

Ali Güneri Ortaokulunda Fen Bilgisi öğretmenliği yapan Sevgi Asker Civelek Böyle bir etkinlik için herkese çok teşekkür ederiz. Çocukların doğada olmaları hayvanlarla bu denli etkileşim sağlayabilmeleri kalplerini dinleyebilmeleri muazzam. Hepsinin mutluluğu gözlerinden okunuyor. Herkese çok teşekkür ederiz. Ormanyayı bize kazandırdıkları için Büyükşehir Belediyemize ayrıca teşekkür ederiz diyerek memnuniyetini dile getirdi.

09 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?