Kanalizasyon yok Atık su bedeli var

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan Kocaelide kanalizasyon olmayan köylerdeki su faturalarına atık su bedeli eklenmesine isyan etti.

Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan Kocaelide kanalizasyon olmayan köylerdeki su faturalarına atık su bedeli eklenmesine isyan etti. Tarhan "Bu yanlıştan dönülmezse Avukat tutup köylülerimizin parasını geri alana kadar bu işin peşini bırakmayacağım" dedi.

Neyin bedelini ödüyoruz

Tahsin Tarhan "Köylümüz zaten ekemez biçemez hale getirildi. Mahsulü değer görmediği için artık çiftçilik bile yapmıyor. Bu vatandaşlarımızın çoğunun gelir seviyesi belli. Kanalizasyonu olmayan köylerde insanlara faturanın 4 te biri oranında atık su bedeli adı altında işlem yapılıyor. 200 liralık faturanın 50 lirası atık su bedeli. İyi de bu köylerde kanalizasyon yok ki neyin bedelini alıyorsunuz. Bu durumdaki hanelerin tespit edilip derhal bu yanlıştan vaz geçilmesi gerekmektedir" dedi.

YA İADE EDİLİR YA HUKUK YOLUYLA FAİZİYLE ALIRIZ

Tahsin Tarhan Her şeyin kabul edilebilir ve makul bir yanı vardır. Bir ayda iki defa doğal gaza gelen zamdan elektriğe gelen zamma kadar hepsini eleştirebiliriz tartışabiliriz ancak kanalizasyonu olmayan yerden atık su bedeli alınmasını kabul edemeyiz.

Bütün şehir yasası ile köylünün sırtına bindirilen bu yükten vatandaşımızı bir an evvel kurtarmalıyız.

Sulama işlemi yapan çiftçiden atık su bedeli alınacaksa tarımın kalkınmasından nasıl bahsedeceğiz

Ya yeni bir düzenleme getirilir ya da hukuk yoluyla vatandaştan alınan paraları faiziyle geri alıp hak sahiplerine dağıtırız. Dedi

VATANDAŞIN AKLIYLA DALGA GEÇİYORLAR

Tahsin Tarhan Her ay elektrik faturalarından doğal gaz faturalarından Bakım Ücreti adı altında para kesiliyor. Her ay gelip bakım yapan mı var Yok. Ama iş para almaya gelince nereden kaynak yaratacağını bilmeyenler vatandaşın aklıyla dalga geçercesine fatura düzenliyor. Sivil Toplum Örgütleri Sendikalar Tüketici Hakları Dernekleri Meslek Örgütlerinin tamamıyla birlikte bu düzene dur demeliyiz dedi.

08 Ekim 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?