AKP kan bağışında bulundu

Kocaeli Kızılay Kan Bağış Merkezi, Anıtpark’ta kan bağış kampanyası düzenledi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

 Kocaeli Kızılay Kan Bağış Merkezi, Anıtparkta üç gün boyunca 14.30 – 20.00 saatleri arasında vatandaşlardan kan bağışlarını kabul etti. Günde ortalama 60 kişinin kan bağışı yaptığı kampanyaya AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen ve yönetimi  de katılım gösterdi. Mesleği eczacılık olan Başkan Seymen, kan bağışında bulunarak örnek bir davranış sergiledi.Başkan Seymen'e Türk Kızılayı Gölcük Şube Başkanı Orhan Barış eşlik etti.

Tek yetkili Kızılay

Türk Kızılayı Gölcük Şube Başkanı Orhan Barış  “Gölcük’te üç gün boyunca kan bağış kampanyası düzenledik. Halkımızın ilgisi iyiydi ama yine de bu ilgiyi biraz daha arttırmamız gerekiyor. Kan bağışında bulunmak hem hücreleri yeniliyor hem de hastalara ulaşması ve hızlı müdahale açısından oldukça önemli. ‘Benim kan grubumdan çokça bulunur’ diyerek kan bağışını es geçmemeliyiz. Her kan grubundan kana ihtiyaç var. Halkımızın kan bağışına ilgisi var daha fazla ilginin olması, kan toplanması ve daha fazla hastaya ulaşması açısından iyi olacaktır. Kan bağışı konusunda artık tek yetkili Kızılay. Hastaneler, kan ihtiyacı olduğunda bağış için Kızılay’a yönlendiriyor. Artık Kızılay, kan bağışı konusunda tek yetkili kurum diyebiliriz” dedi.

Toplum olarak her zaman duyarlı olmalıyız

AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, kan bağış kampanyasına destek vererek, “Kan bağışı, hayat kurtarma açısından gerçekten önemli. Bizim de bunu periyodik olarak yapmamız gerekiyor. Ne kadar çok kan bağışı yaparsak hastalara şifayı o kadar kısa sürede yapmış oluruz. Toplum olarak bu konuda her zaman duyarlı olmamızda fayda var” dedi. 

13 Eylül 2019 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Başkan Ali Yıldırım Sezer'i başarılı buluyormusunuz?