Bilgievleri kayıtlarına yoğun ilgi

Büyükşehir Belediyesi Bilgievlerin ilk gün 5 bin kişi kayıt yaptı.

+6
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığına bağlı olarak ilk ve ortaöğretim öğrencilerine ücretsiz hizmet veren Bilgievleri yıllardır sergilediği eğitim kalitesi ile vatandaşların çocukları için öncelikli tercihi olmaya devam ediyor. Kocaeli genelinde 11 ilçedeki 17 Bilgievinde 2019-2020 eğitim öğretim dönemi için kayıtlar alınmaya başladı. Çocuklarını Bilgievlerine kayıt ettirmek isteyen veliler Bilgievi önlerinde uzun kuyruklar oluşturdu. Bilgievlerinde kayıt dönemi yıl boyunca devam edecek.

ÜCRETSİZ KALİTELİ EĞİTİM

Büyükşehirin en önemli projelerinden olan Bilgievlerinde yeni eğitim dönemi için kayıtlar başladı. Çocuklarının Bilgievlerinde değerler eğitimi temelli eğitim almasını isteyen çok sayıda aile de önceki gün sabah saatlerinden itibaren ikamet ettikleri yerdeki en yakın Bilgievlerine başvuru için adeta akın etti.

KAYITLAR İNTENET ÜZERİNDEN ONLİNE YAPILABİLİYOR

Bilgievlerine kayıtlı olan öğrencilerin ders ve kulüp kaydı için başvuru yapması yeterli olacak. Bu yıl ilk kez Bilgievlerine kayıt yaptıracak olan öğrenciler velileri ile birlikte T.C kimlik numaraları ile ikamet adreslerine en yakın Bilgievine gelerek kayıt yaptırabilecek. Ayrıca www.kılavuzgenclik.com adresi üzerinden online bir şekilde kayıtlar alınıyor. Bilgievlerinde yeni eğitim ve öğretim dönemi 16 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

İLK GÜN 5 BİN KAYIT

Bilgievlerinde ilk gün kayıtları yoğun bir şekilde devam ediyor. 10 Eylül Salı günü saat 10.00da başlayan kayıtlarda ilk günde 5 bin kayıt alındı. Velileri ile beraber kayıt için gelen öğrencilere kayıtlar sırasında Bilgievi eğitmenleri tarafından vatandaşlara Bilgievlerindeki eğitim sistemi hakkında bilgi aktarıldı.

FAYDALI ETKİNLİKLER

Bilgievleri değerler eğitimi Rehberlik Hizmetleri Bilgi Destek Programları Sosyal Hizmetler Bilişim Hizmetleri Aile Hizmetleri Kulüp ve Atölye Hizmetleri Çocuk Kutüphanleri Yarışmalar Okul Bilgievi İşbirliği Kamp ve Spor Faaliyetleri etkinlikleri düzenleyerek öğrencilere farklı eğitim ortamları sunmayı hedefliyor. Sunulan farklı alanlar sayesinde öğrencilerin erken yaşlarda yetenekleri keşfediliyor. Bilgievleri Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı ile uyumlu şekilde öğrencilere yenilikçi ve fırsatçı eğitim sunmaya devam edecek.

12 Eylül 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?