22. Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi Kocaeli'de yapıldı

Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Çakmak 22. Isı Bilimi ve Tekniği Kongresine katıldı

Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Türk Isı Bilimi ve Tekniği Derneği ile ASHRAE Türkiye Bölümü işbirliğinde gerçekleştirilen 22. Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Kongreye katılan Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Çakmak çevre kirliliği ve küresel ısınma konularının dünyanın en önemli sorunları arasında olduğunu belirterek bu konuda Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği çalışmalar olduğunu kaydetti.

BİLİM ADAMLARI KOCAELİDE BULUŞTU

Isı bilim ve tekniği açısından yenilikçi ileri mühendislik uygulamaları hakkındaki bilim insanlarının ortaya koymuş olduğu en son araştırma bulgularını paylaşmak amacıyla düzenlenen kongreye Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı Türk Isı Bilimi ve Tekniği Derneği Başkanı Prof. Dr. Atilla Bıyıkoğlu ASHRAE Türkiye Bölümü Başkanı Doç. Dr. Ayhan Onat firma temsilcileri akademisyenler araştırmacılar ve alanlarında uzman konuklar katıldı.

ENERJİ EN ÖNEMLİ KONU

Açılışta kısa bir konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak Enerji dünyanın en önemli konularından birisi. Çevre kirliliği küresel ısınma gibi konular günümüz dünyasının en önemli sorunları arasında yer alıyor. Dünyanın bu sorunlarına yönelik düşünmemiz ve çözümler üretmemiz gerekiyor. Bu tür kongrelerde de dünyadaki en son gelişmeler ile birlikte ne tür çözümler üretilebileceği ele alınıyor. dedi.

293 BİLDİRİ VE 7 POSTER SUNULACAK

Diğer açılış konuşmalarında Türk Isı Bilimi ve Tekniği Derneği Başkanı Prof. Dr. Atilla Bıyıkoğlu dernek ile ilgili bilgiler verirken ASHRAE Türkiye Bölümü Başkanı Doç. Dr. Ayhan Onat ise ASHRAEyi tanıtıcı bir konuşma gerçekleştirdi. Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Kongre Başkanı Prof. Dr. İlhan Tekin Öztürk ise kongre ile ilgili bilgiler verdi. Üç gün sürecek olan kongrede 293 bildiri ve 7 poster sunulacak.

KONGREDE ELE ALINAN KONULAR

Bu yıl ilk defa uluslararası olarak düzenlenen kongrede Isı ve Kütle Transferi Termodinamik Akışkanlar Mekaniği Yakıtlar ve Yanma Soğutma Teknolojileri Enerji Ekonomisi ve Yönetimi Isıtma Havalandırma İklimlendirme ve Soğutma Enerji Dönüşümü ve Depolanması Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği Mikro ve Nano Boyutta Uygulamalar Alternatif ve Temiz Enerji Teknolojileri Enerji Hasadı ve Enerji ve Çevre konuları ele alınacak.

12 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Başkan Ali Yıldırım Sezer'i başarılı buluyormusunuz?