Göreve başladı

Kocaeli Müze Müdürlüğüne atanan Serkan Gedük İl Kültür ve Turizm Müdür V. Ercan Yameni ziyaret etti

Büyütmek için resme tıklayın

2005-2019 yılları arasında Topkapı Sarayı Müzesinde Çin ve Japon Porselenleri ve Saatler Bölüm Sorumlusu ve Küratör olarak görev yapan Serkan Gedük  Kocaeli Müze Müdürlüğüne atanmasının ardından göreve başladı. İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yamene tanışma ziyareti gerçekleştiren Serkan Gedük önümüzdeki dönem yapılacak güzel çalışmalar hakkında da bilgi alışverişinde bulundu. Ercan Yamende yeni müdür Gedüke görevinde başarılar dileyerek birlikte güzel işler yapacaklarını söyledi.  Bilindiği gibi yaklaşık 10 yıldır Müze Müdürlüğü yapan Rıdvan Gölcük Çanakkale Troya Müze Müdürlüğüne atanmıştı.

SERKAN GEDÜK KİMDİR

1981 Ordu doğumlu olan Serkan Gedük 2001 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü lisans eğitimini 2005 yılında tamamladı. Aynı yıl çift anadal yaptığı İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Anabilim Dalından da mezun olarak ikinci lisans diplomasını almaya hak kazandı. 2014 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Seramik ve Cam Tasarımı Anasanat Dalında Master yaptı.  Halen Akdeniz Üniversitesi Akdeniz Uygarlıklarını Araştırma Enstitüsü Akdeniz Sualtı Kültürel Mirası Araştırmaları Anabilim dalında akademik çalışmalarına devam etmektedir.

BİRÇOK ÇALIŞMASI BULUNUYOR

2005 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Topkapı Sarayı Müzesinde göreve başladı. 2005-2019 yılları arasında Topkapı Sarayı Müzesinde Çin ve Japon Porselenleri ve Saatler Bölüm Sorumlusu ve Küratör olarak görev yaptı.  Urartu Tuşba/Van Enez Ainos/Edirne Samsun Amisos Kocaeli v.d. birçok arkeolojik kazı ve su altı arkeoloji araştırmalarında Kültür ve Turizm Bakanlığı Temsilcisi ve kazı üyesi olarak görev yaptı. Ulusal ve Uluslararası birçok konferans ve çalıştaya katıldı. Aynı zamanda yurtiçi ve yurtdışında yapılan birçok sergi projesinde görev aldı. Porselen-seramik sanatı ve tarihi seramik-porselen eserlerin restorasyonu konservasyonu su altı arkeolojisi müze teşhir-tanzimi ve müzelerde risk yönetimi konularında çalışmaları bulunmaktadır. Aynı zamanda uzmanlık konularıyla ilgili yayınlanmış birçok makale ve kitap bölümleri yer almaktadır.  Serkan Gedük  Uzm. Dr. Ayfer Gedükle evli olup Mert ve Oğuz isminde iki çocuk babasıdır.

11 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?