Kongre süreci hakkında bilgi verdi

MHP Gölcük İlçe Başkanı Bilal Çakır, partilerinin kongre süreci ve ilçemizle ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu.

MHP Gölcük İlçe Başkanı Bilal Çakır,  parti binasında partilerinin kongre süreci hakkında düşüncelerini dile getirdi.

Başkan Çakır, konu hakkında yaptığı açıklamada, “Bilindiği gibi partimizin kongre süreci yaklaşmış durumda. En son olarak gerçekleştirdiğimiz kongre sonucunda delegelerimiz, şahsımı ilçe başkanı olarak seçmiş, bizler de bu anlamda görevimize devam etmiştik. Sürecin sonuna yaklaştığımız bu dönemde bizler de kongre sürecinin belirlenmesini bekliyoruz. Bu konuda henüz netleşmiş bir durum yok” dedi.

Normal takvime göre yılsonu

Sözlerine devam eden Başkan Çakır, “Partimiz genel merkezi, kongrelerle ilgili olarak bizlere ilgili yazıyı gönderdiği zaman kongre sürecine başlamış olacağız. Normal takvim itibariyle bu yılın sonunda kongremizi yapmış olmamız gerekiyor. Tekrar söylediğim gibi bizlere iletilen yazı ve bilgiler ışığında kongre ile ilgili olarak daha somut adımlar atmış olacağız. Aday olup olmamam konusunda şu an için herhangi bir söz söylemek istemiyorum. Sürecin belirlenmesinden sonra ben de bu konuda gereken açıklamayı yapacağım” dedi.

Geniş alana yayılmalı

Başkan Çakır, açıklamasının sonunda ilçemizdeki kentsel dönüşüm konusuna değinerek, “Geçtiğimiz yıllarda başlayan kentsel dönüşüm projesi kapsamında ilçemiz yeni sanayi sitesine kavuşmuş oldu. Bir başka dönüşüm alanı olan Denizevler konusunda da Sivritepe’de 541 konutluk yeni bir yaşam alanı oluşturuldu. Gölcük’teki son dönüşüm alanı ise merkezdeki yaklaşık 40 bin metrekarelik alan olmuştu. Ben dönüşümün desteklenmesi ile birlikte dönüşümün sadece bu alanda değil, daha geniş, daha büyük bir alanda yapılması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü Gölcük’te sadece bu alanda değil, birçok noktada deprem görmüş yorgun binalar bulunuyor. Parça parça da olsa daha büyük bir alanda dönüşüm yapılabilir” dedi.  

11 Eylül 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Başkan Ali Yıldırım Sezer'i başarılı buluyormusunuz?