Milli Eğitim bakanından Türkkan'a cevap

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Körfez Yeniyalı Mahallesi’ne taşımalı eğitimle gelen öğrencilerin sıkıntılarını Haziran ayında TBMM’ye taşımış, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması isteğiyle soru önergesi vermişti, cevap geldi.

Haber albümü için resme tıklayın

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Körfez Yeniyalı Mahallesi’ne taşımalı eğitimle gelen öğrencilerin sıkıntılarını Haziran ayında TBMM’ye taşımış, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması isteğiyle soru önergesi vermişti.

İşte o önerge;

  • Taşımalı eğitim sistemiyle mahalleye gelen öğrencilerin hava şartlarından etkilenmemeleri ve servis araçlarını daha sağlıklı bir şekilde bekleyebilmeleri gerekmektedir. Taşımalı eğitim sisteminde bu husus bakanlığınız tarafından dikkate alınmış mıdır? Bu hususta herhangi bir çalışma var mıdır?
  • Öğrencilerin servis araçlarını bekleyebilecekleri alanlar için Körfez Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında herhangi bir protokol gerçekleştirilmiş midir?
  • Öğrenciler servis araçlarını beklerken kişisel olarak olumsuz etkileneceği ortam ve kişilere maruz kalmaktadır. Öğrencilerimizin hem kişisel gelişim ve sağlıklarının etkilenmemesi hem de okul dışında eğitim hayatlarını geliştirebilmeleri için bilgi evi, kütüphane ya da dershane gibi birimlerin kurulması düşünülmekte midir? Bu konuda herhangi bir çalışma var mıdır?

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK

“Öğrencilerin servislerini bekleme süreleri boyunca okul müdürlerince gerekli tedbirler alınıyor.”

Öğrencilerin sevislerini beklerken bir takım olumsuzluklara bağlı kaldığını ifade eden ve bu konuda yeni bir çalışma yapılıp yapılmayacağını soran Türkkan’a Bakan Selçuk yazılı olarak cevap verdi.

Bu konuda bir şikayet ve talep olmadığını söyleyen Milli Eğitim Bakanı, bu nedenle bir planlama yapılmadığı bilgisini verdi.

“Öğrencilerin servis araçlarını bekleyebilecekleri alanlar için belediye ile yapılmış bir protokol yok.”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İYİ Partili Türkkan’a verdiği cevapta; öğrencilerin sıkıntılarının giderilmesi konusunda Körfez Belediyesi ile yapılmış herhangi bir protokol olmadığını da söyledi.

İşte Bakan Selçuk’tan İYİ Partili Türkkan’ın önergesine verilen cevap:

11 Eylül 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Başkan Ali Yıldırım Sezer'i başarılı buluyormusunuz?