27. Yeşil İhsaniye Elma Festivali Başladı

27. Yeşil İhsaniye Elma Festivali Gölcük Belediyesi Başkanı Ali Yıldırım Sezer'ın katılımıyla Metin Denizlinin bahçesinde düzenlenen basın toplantısıyla başladı.

+8
Haber albümü için resme tıklayın

YOĞUN İLGİ GÖSTERDİLER

İl ve ilçemiz genelinden basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği toplantının ev sahipliğini Başkan Sezer yaparken Ford Fabrikası İnsan Kaynakları Direktörü Sayın Ali Rıza Aksoy Belediye Başkan Yardımcısı Fikret Ormancıoğlu ve Şevket Kaba İhsaniye Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Yusuf Zorlu Bahçe sahibi Metin Denizli İhsaniyeli meyve üreticileri belediye birim müdürleri katıldılar.

ÖZKAN HATİPOĞLU VE SAMİDA KONSERİ

Başkan Sezer bu yıl 27.si düzenlenecek olan Gölcük Belediyesi Yeşil İhsaniye Elma Festivali öncesinde önemli açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi: Yeşil İhsaniye Elma Festivalinin bugün 27.sini yapıyoruz. İlçemiz çok güzel bir coğrafya üzerinde kurulu. Bu coğrafyanın hem denizi var hem ormanı var hem de çeşitli meyve ürünleri var. Birçok meyve çeşidinin içerisinde en tanınmışı ve üretileni elma ve armuttur. Elma 5 bin ton armutta 7 bin ton civarında üretiliyor. Bölgede armut ve elmanın yanı sıra şeftali kiraz erik ceviz çavuş üzümü ve kestane gibi birçok ürün yer alıyor. İhsaniyenin adı aslında en çok elmayla birlikte anılıyor. 1975ten bugüne büyük bir çaba var. Başarılı olunduğunu da düşünüyorum. Bu sene yapacağımız festivalimizde 13 Eylülde ilçemizin çeşitli noktalarında ve İzmit yürüyüş yolunda elma dağıtımı gerçekleştireceğiz. 14 Eylülde de İhsaniye Meydanda yapılan yarışmamızın sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte 20.00da Özkan Hatinoğlu 22.00da da Samida konserimiz olacak şeklinde konuştu.

FORD FABRİKASINA TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Sezer ayrıca İhsaniye Elma Festivaline ihracatıyla istihdamıyla ülkemiz ve ilçemiz ekonomisine büyük katkı sunan Ford Fabrikasının önemli desteği var. Yapmış olduğumuz bütün etkinlikleri olabildiğince sponsorlar marifetiyle gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Elma Festivalimize de Ford Fabrikamızın ciddi bir katkısı oldu. Ben festivalin gerçekleşmesinde katkılarından dolayı Ford Fabrikası İnsan Kaynakları Direktörü Sayın Ali Rıza Aksoya teşekkür etmek istiyorum özellikle tanıtımımızın gerçekleşmesinde büyük katkınız olduğu içinde siz değerli basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Festivalimize bütün hemşehrilerimizi de davet ediyorum. Ayrıca şunu da eklemek istiyorum. İhsaniye Kalkınma Kooperatifinin paketini logosunu amblemini taşıyan elma armut ve tüm ürünleri hemşehrilerimizin gönül rahatlığıyla tüketebilirler diyerek konuşmasını noktaladı. Konuşmanın ardından bir birinden leziz elma ve armutların yer aldığı bahçe gezildi ve bol bol hatıra fotoğraf çekilmesi sonrasında basın toplantısı son buldu.

11 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?