“UNUTMAYACAĞIZ”

İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet 17 Ağustos Marmara Depreminin 20. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak Büyük acılara yol açan 17 Ağustos Marmara Depremini hiçbir zaman unutmayacağız dedi.

Hürriyet ülkemizi derin acılara boğan  hepimizde derin yaralar bırakan annemizi babamızı kardeşimizi komşumuzu kaybettiğimiz Marmara depreminin üzerinden 20 yıl geçti. Böylesi felaketlerin bir daha yaşanmaması hepimizin ortak temennisidir.

Aklımızdan hiçbir zaman çıkaramayacağımız bu büyük depremi her sene anarken sadece gözyaşı dökmemeli hatalardan da ders çıkarmalıyız. Bizler ülkemizin deprem tehlikesi altında olduğunu unutmadan deprem ve diğer doğal felaketlere karşı almamız gereken tedbirleri sürekli gündemde tutmalı vatandaşlarımızla ve kurumlarımızla bir bütünlük içerisinde her zaman hazırlıklı olmalıyız.  Bir daha böyle acıların yaşanmaması böyle büyük kayıpların verilmemesi için plansız ve kaçak yapılaşmadan kaçınmalı deprem yönetmeliğine uygun hareket etmeliyiz. Biz İzmit belediyesi olarak Deprem öldürmez bina öldürür gerçeğiyle hareket ediyor ve bir daha böyle açıların yaşanmaması için gerekli hassasiyeti tüm çalışmalarımızda gösteriyoruz.

Hepimizin yüreğini yakan o tarihte 17 Ağustos 1999 depreminde böyle bir felaketin bir daha yaşanmaması temennisiyle hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyor yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza ve milletimize başsağlığı diliyorum ifadelerini kullandı.

16 Ağustos 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Başkan Ali Yıldırım Sezer'i başarılı buluyormusunuz?