"İzin problemi aşıldı"

SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şube Başkanı Özhan İmre, izinlere ilişkin olarak karşılaştıkları sorunun çözüldüğünü dile getirdi.

SAVDES-SEN  Kocaeli Bölge Şube Başkanı Özhan İmre, dün sendika binasında yapmış olduğu açıklamada, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki izinlere ilişkin olarak karşılaşılan sorunun çözüldüğünü dile getirdi. Başkan İmre, vermiş olduğu bilgilerde, “SAVDES-SEN olarak refakat izinleri, mesai günlerine denk gelen tatil günlerine ilişkin sürelerin yıllık izine dahil edilmemesi ve izinlerin ertelenmesine ait uygulamalarda tereddütlerin bulunması nedeniyle, yaşanan mağduriyetlerin giderilmesine ilişkin olarak Milli Savunma Bakanlığı yetkili sendikası olarak yapılan girişimler sonucunda, Milli Savunma Bakanlığı’nda yayımlanan uygulama emirleri, koordinelerimiz ve talebimiz çerçevesinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nca devlet memurları izin esaslarına ilişkin uygulama emri yayımlanarak Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda görev yapan arkadaşlarımızın mağduriyetleri giderildi. Bir kazanıma daha imza atılmıştır” dedi.

İzin uygulama emri yayınlandı

Sözlerine devam eden Başkan İmre, “Milli Savunma Bakanlığı’nca yayımlanan uygulama emrinin, kuvvet komutanlıklarınca da yayımlanması konusunda sendikamızın 17 Mayıs 2019 tarihli ve 537 sayılı ‘Devlet Memurlarının İzinleri Hakkında’ konulu yazısı karşılık buldu. Milli Savunma Bakanlığı’nca yayımlanan 25 Şubat 2019 tarihli uygulama emri esas alınarak Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca da ‘devlet memurları izin esaslarına’ konulu uygulama emri yayımlanmıştır. Devlet memurlarının yıllık izinleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda belirtilen esaslara göre kullandırılmaktadır” dedi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı bekliyor

Açıklamalarını sürdüren Başkan İmre, “Sonuç olarak Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı’nca sivil devlet memurlarının izinlerine ilişkin olarak kanun, yönetmelik, genelge, yönerge ve uygulama emirleri çerçevesinde yıllık, mazeret, hastalık, refakat, aylıksız ve diğer izinlerin uygulanmasına yönelik olarak amirlerin ve sivil devlet memurlarının başvuru kaynağı olarak kullanabileceği, istenildiğinde her an ellerinin altında bulunabilen, son yapılan düzenlemeler ve güncellemeleri kapsayan, örneklerle desteklenen bir uygulama emri yayımlandı. Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda da aynı emrin yayımlanması bekleniyor” dedi.

Hayırlı olsun

Başkan İmre, açıklamasının sonunda “SAVDES-SEN’in sorunu kısa sürede çözüme kavuşturması, sadece yetki değil etkili girişim ve iletişim yapmanın bir sonucudur. Camiamıza hayırlı olsun. SAVDES-SEN, ilk gün söz verdiği gibi üyelerinin güvenini her zaman kazanarak başarılara üyeleriyle birlikte imza atan, dürüst ve tecrübeli kadroları ile gerçek ve çözüm odaklı hak mücadelesini sürdürerek sivil memur camiasının tek umudu olmaya devam edecektir. Bu vesile ile camiamızı, üyelerini aidat, geçim kaynağı ya da sayı olarak görmeyen, gerçek ve samimi hak mücadelesinin yürütüldüğü sendikamıza, güvenilir ve dürüst kadrolarımızın yanında olmaya davet ediyoruz” dedi

15 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Başkan Ali Yıldırım Sezer'i başarılı buluyormusunuz?