Çankal ve Akman ortak oldu

İlçemizin tanınmış esnaflarından Engin Giyim’in sahibi Serdar Çankal ile yine ilçemizin tanımış kasaplarından, 25 yıllık deneyimi ile babadan oğla kasaplık deneyimi olan   Serkan Akman ortaklığında Kasap Akman hizmete girdi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Yaklaşık iki ay önce Dumlupınar Mahallesi 19 Mayıs Caddesi No:121 A Blok adresinde bulunan kasap dükkanını devraldılar. Hasaneyn Köyü’nde bulunan çiftliklerinde yetiştirdikleri hayvanları tüm sağlık kontrollerinden geçtikten sonra Gölcük Mezbahası’nda denetim altında kesilerek tezgaha geliyor. Kuzular yine aynı şekilde kendi çiftliklerinde yetişiyor. Tavuk konusunda çok titiz olan Kasap Akman tezgahlarında Lezita ve Er Piliç markalarını bulunduruyor. Bunun nedeni de helal gıda sertifikası olmaları şeklinde açıkladılar. Kasap Akman sucuk imalatlarının da kendileri yapıyor.

Depremde 2 dükkan kaybettik

Yeni işletmeleri hakkında bilgi veren Serkan Akman, “ 25 yıldır Gölcük’te kasaplık yapmaktayım ve baba mesleği olduğu için küçük yaşta bu mesleği öğrendim. Babam Abdülkadir Akman Gölcük’te oldukça tanınan bir kasaptı. Bizde onun izinden ilerlemeye çalışıyoruz. 17 Ağustos Depremi öncesi Gölcük’te iki dükkanımız vardı ve depremde iki dükkanımızı da kaybetmişti. Bu nedenle bir süre ara vermiştik ve şimdi yeniden kendi iş yerimizi açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ortağım ve aynı zamanda eniştem olan Serdar Çankal ile Kasap Akman olarak Gölcük halkına hizmet vermekten oldukça mutluyuz” dedi.

Kıyma için acele etmeyin

Kurban Bayramı’nda kıyma çekimi yapacaklarını ifade eden Serkan Akman, “ Kurban Bayramı’nın ikinci gibi hizmet vermeye devam edeceğiz. Bayramın birinci günü kapalıyız. Bunun nedeni de yeni kesilen etin kıyması çekilme ve en az bir gün dinlenmesi gerekir. Bu nedenle kurban kesen vatandaşların kurban etlerinden kıyma çektirmek için acele etmemelerini ve en az bir gün beklemelerini tavsiye ediyoruz” dedi.    

 

12 Ağustos 2019 - Esnaf


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Başkan Ali Yıldırım Sezer'i başarılı buluyormusunuz?