"41 maddeyi hayata geçireceğiz"

İlçemiz Amatör Futbolunun paronu konumunda olan, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) yönetimi, 2019-2030 sezonunda uygulamaya koyacağı devrim niteliğindeki 12 yeni kurulu spor kamuoyu ile paylaştı. KASKF Başkanı Murat Aydın, İzmit Şelale Park'ta düzenlediği basın toplantısı ile bu kurulları basın mensuplarıyla başladı. Yeni Kurullar Kocaeli Amatör Spor Kulüplerine büyük yararlar sağlayacak. 

Haber albümü için resme tıklayın

KASKF Başkanı Murat Aydın’ın düzenlediği toplantıya Futbol İl Temsilcisi ve İzmit Belediyesi Spor Müdürü Mithat Ağa, KASKF yöneticileri Ertan Demirhan, Ali Akbaş, Mustafa Salman ve Sabri Yıldız da yer aldı. İl Disiplin Kurulu Başkanı Av. Bora Uluç’a geçmiş dileklerini aktaran Başkan Aydın, sık sık basın mensupları ile bir araya geleceklerinin altını çizdi ve şu ifadelere yer verdi: "Öncelikle Yoğun bakımda olan il disiplin kurulu başkanımız ve eski baro başkanımız Avukat Bora Uluç’a Allah’tan şifalar diliyoruz. Kendisi ile kısa bir süre önce beraberdik, kurullarla ilgili alt birimlerde değişiklikler olması adına bazı kararlar aldık. Bora Bey inşallah sağlığına kavuşacaktır."  

Önerilere ihtiyacımız var

"Yerel seçimlerimiz, Ramazan ayı, bayram ve genel kurulumuz derken koşuşturmalı bir süreçten geçtik. Son genel kurulumuzun ardından gerçekleşecek ziyaretlerden ötürü yoğunluklar yaşadık. Genel kurulumuzda 41 madde açıkladık. Bu maddeler Kocaeli’de yapmayı planladığımız çalışmalardı. Mutlaka göremediğimiz, unuttuğumuz şeyler vardır. İnşallah sıklıkla bir araya geleceğiz. Çünkü sizlerden bizlere gelecek olan tüm önerilere ihtiyacımız var."

"ENGELLİLERİMİZ BİZİM İÇİN ÖNCELİKLİKLİ OLACAK" 
"TFF yönetimi değişti ve tabii ki kurullar değişti. KASKF olarak da 12 yeni kurul oluşturuyoruz. Hepsi önemli ama en önemlisi Engelliler Kurulu. Bu kurul toplam 11 kişiden oluşacak. Engelli dediğimiz alan çok geniş bir yer kaplıyor. Engellilerimiz ile ilgili sunulacak projelerle örnek olmak istiyoruz. Sağlık kurulumuzda doktorlar ve aktif sağlık görevlileri olacak. Prof. Dr. Soner Şahin TFF Sağlık Kurulu’nda olacak. Kendisini kutluyorum. Eğitim kurulumuzda Üniversite ve Milli Eğitimden arkadaşlarımız olacak. Eğitimden kastım sadece spor değil, tüm eğitim unsurlarını gözeteceğiz. Hatta ailelerin de eğitilmesi adına hareket edeceğiz."

"HUKUK KURULU AVUKATLARDAN OLUŞACAK"
"Danışma kurulumuz sadece spor değil, kentin tüm konuları ile ilgili bir sistem kuracak. Diyelim bir sporcumuz üniversite kazandı, bu kurulumuzdan yani Danışma kurulumuzdan destek alabilecek. Hukuk kurulumuzun önemli bir kesimi avukatlardan oluşacak. Tüm hukuki noktalarda herkese ücretsiz hizmet verecek, gerekirse farklı davalara da girecek. Gençlik kurulumuz ağırlıkla gençlerden oluşacak. Kurulumuz gençlerimizin spora teşvik edilmesi için çalışacak ve farklı gençlik etkinlikleri ile ilgili de beklentileri karşılayacak."

"KADIN KURULUMUZ GÖREVE BAŞLADI"
"Olmazsa olmazımız dediğimiz Kadın Kurulu. İlk bayan yönetici iki dönem öncesi bizde göreve başladı, geçen dönemden beridir de Işıl Bozca bizimle beraber. Sporda bilim ve teknoloji hayli önem arz ediyor. Artık dünyamız buna çevrildi. Son teknoloji ile donanmış bir kimliğe sahip olmak istiyoruz. Spor kurulunda antrenörlerden, farklı branşlardan insanlardan sporun gelişmesi adına çalışmalar yürütecek. Hep kulüplerin sorunlarını yaşadık ama sporcuların da sorunlarını bilmemiz gerekiyor. Spor kurulumuz sportif anlamdaki tüm eksiklikler hakkında faaliyetler yürütecek."

"SPOR VE TURİZM GEZİLERİNE ÖNEM VERİYORUZ" 
Araştırma Geliştirme kurulu spor adına çalışmalar yapacak. Son derece kapsamlı olan bu sistemde herkesin çalışmasını sağlayacağız. Kültür ve Turizm Kurulu aktif bir rol üstlenecek. Denizimiz var, Kartepemiz var, gölümüz var. Kocaeli’deki tüm tarihi ve kültürel yapılarımızın tanıtılması, spor turizminin teşvik edilmesi, zaman zaman il dışı kültür ve spor gezilerinin düzenlenmesi için çalışmalar yürütecek.

"BASIN VE MEDYA OLMADAN OLMAZ"
Basın ve Medya Kurulu içinde sizin meslektaşımız Mustafa Salman buluyor. Basın bizi yönlendirecek, bizlere fikirlerini sunacak. Fair Play ve ödüllendirme kurulumuz 41 kişiden oluşacak. Bunun yüzde 60’ının basından oluşmasını bekliyoruz. Haftalık, aylık ve senelik ödüllendirmeler yapalım, “Yılın Enlerini” belirleyelim, yılsonunda da 20 kişiye haklarını  kamuoyunda verelim istiyoruz. Bu durum spordaki her kesimi olumlu motive edecek. Sistemi biz kuracağız, yapıyı siz belirleyeceğiz.

"ANTRENÖRLERİ DİSPLİNE EDECEĞİZ" 
KASKF olarak Antrenör Projesi’ni anlattık. Bazı antrenör arkadaşlarımız “Olmaz bu iş, yapamazlar” diyor. Antrenörlerimiz hakkında Halk Eğitim Müdürlükleri’ne gidildiğinde sistemin onlardan çıktığını ve KASKF’nin kontrolüne geçtiğini duyacaklardır. Antrenörlerimiz bu projede kulüplerimizin hizmetine sunulacak ve yapılan tüm çalışmalar rapor edilecek. Her şey resmi olacak. Takipçisi olduğumuz bu projenin sorumluluğu bizde. Görevlerini muntazam yapmayanların görevi iki yıl görevi dondurulacak.  Halk Eğitim, Milli Eğitim ve Spor İl Müdürlüğü de bu işin içinde olacak. Bu proje Türkiye’de bir model olacak ve 320 bin gencin sporla buluşması sağlanacak. Antrenörlerimiz proje kapsamında ortalama 2.200 – 2.400 liralık bir gelire sahip olacak.

"İNSANLARI YAŞARKEN ÖDÜLLENDİRECEĞİZ" 
İlimizde çok değerli sporcularımız var. Mesele bunlardan birisi Haldun Alagaş. O bizim canımız, o bizim çok değerlimiz. Haldun hocamız gibi bu kentte çok değerli sporcularımız, teknik adamlarımız var. Onlarla ilgili her zaman farkındalık yaratmak zorundayız. Sporun emekçilerini, duayenlerini yaşarken onurlandırmamız lazım. Bu bizim öncelikli görevlerimizden birisi olacak."
Murat Aydın'ın basın toplantısı, günün anısına çektirilen toplu fotoğraf çekimi ile son buldu

03 Ağustos 2019 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Başkan Ali Yıldırım Sezer'i başarılı buluyormusunuz?