EYT Gebze'den basın açıklaması

Emeklilikte yaşa takılanlar Gebze'de dernek binası açtı.

Haber albümü için resme tıklayın

(EYT) Emeklilikte yaşa takılanlar  Gebze şube Başkanı Engin Dengiz Kocaelinin ilk EYTderneği olmalarından dolayı mutlu olduğunu söyleyerek Dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

 Başkan Dengiz" Gebze Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneğimiz mağduriyetlerin giderilmesi için açıldı..Olağanüstü genel kurulda federasyonlaşma kararı alan EYTSYDD Türkiye genelinde örgütlenme çalışmalarını sürdürüyor. İlk dernekleşen Gebze Derneğimiz olmuştur"dedi.

EYT İŞİ GÖNÜL İŞİ

Başkan Dengiz konuşlmasının devamında; Derneğimiz  üylerimizle birlikte Yılmadan yorulmadan bıkmadan usanmadan kararlılıkla mücadelemiz sonuç alıncaya kadar devam edecektir inanıyoruz birlikte başaracağız birlikte kazanacağız.

Tüzüğümüz ABO Kıdem tazminatı Staj mağdurları gibi Sosyal Güvenlik Sisteminde oluşan bütün mağduriyetlerle mücadele etme alanını kapsıyor. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma hukuksal ve pisikolojik destek vermeyi amaçlıyor. Alt komisyonlar kurularak işsiz çalışamayan zor durumda olan arkadaşlarımız için projeler geliştirmek gibi hedeflerimiz ve çalışmalarımız olacaktır.

Prim gününü doldurduğu halde yaş beklemek zorunda kalan milyonlarca insan var. Bu ciddi bir mağduriyet Çok basit bir yasal düzenlemeyle derhal çözülebilir ve çözülmesi gereken bir durumdurHükümetin EYT sorunu karşısında kör ve sağır bir yaklaşım içinde olduğunu   EYT mücadelesi eninde sonunda kazanılacaktır. Hatta kazanılmış da bir mücadeledir. Çünkü bütün Türkiyenin vicdanında kazanılmış bir mücadeledir.

EYTnin maliyet tartışması haline getirilmesi kabul edilemez. Emeklilik bir maliyet yük değil bir haktır. Bu ülkede yaşayan herkes için. Devletin de temel sorumluluğu ve görevidir.

Biz bu vatanın ÖZ EVLATLARI mağduriyetimizi haykırırken ilgisiz kalınmayacağına inancımız tamdır.

Bu onurlu hak arayışımızda sesimizi duyun.

Gebze Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği yönetimi

Yönetim Kurulu Başkanı Engin Dengiz TEL: 05355293317

Başkan Yardımcısı Özgür Kotan TEL:05378816971

Genel Sekreter Selçuk Süzen TEL: 05345804230

Sayman Nuh Erdoğan Erdoğan TEL: 05335734720

Basın  sözcüsü Gürcan Yüceak TEL: 05346516164

ADRES: Mustafapaşa Mah. Şehit Yılmaz Argon Cad. No. 116/E Gebze/Kocaeli

14 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Başkan Ali Yıldırım Sezer'i başarılı buluyormusunuz?