Diriliş Gençlik Kampları yaz sıcağını unutturuyor

Bunaltıcı yaz sıcaklarını unutturan kamplar hayatın bireyselleştirdiği yaşam kültüründen katılımcı paylaşımcı birli ve beraberlik içinde bir ortamı misafirlerle paylaşıyor.

+12
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Samanlı Dağlarının eteklerindeki Aytepe yaylasında inşa edilen Diriliş 1-Bayan 2-Erkek Gençlik Kampları ziyaretçilere eşsiz bir ortam sunuyor. Bunaltıcı yaz sıcaklarını unutturan kamplarda hayatın bireyselleştirdiği yaşam kültüründen katılımcı paylaşımcı birlik ve beraberlik içinde bir ortamı misafirlerle paylaşıyor.

STRES ATILABİLECEK BİR ORTAM

Diriliş kamplarının yapım aşamalarında doğanın hiçbir şekilde tahrip edilmemiş olması en büyük özelliği olarak dikkat çekiyor. Misafirler gönül rahatlığı ile stres atabilecekleri bir ortamda doyasıya eğleniyor. Betona hiçbir şekilde yer verilmemiş kamplar gelen misafirlerin kısa bir süreliğine de olsa şehrin kalabalığından ve beton yapılardan uzak kalmasına imkân sağlıyor. Kampların en güzel yanlarından biri de telefon ve televizyon gibi teknolojik aletlerin kullanılmaması.

BİNLERCE MİSAFİR AĞIRLANDI

Kılavuz Gençlik Modelinin önemli bir ayağını oluşturan ve kentin en zirve yerlerinden olan Samanlı Dağlarının eteklerinde Aytepe Yaylasında inşa edilen Diriliş 1 ve Diriliş 2 kampları Türkiyede önemli bir örnek teşkil ediyor. Özellikle gençlerin ilgisini çeken Diriliş Gençlik Kampları bugüne kadar binlerce misafiri ağırladı. Kocaeli ve Türkiyenin çeşitli yerlerinden gelen binlerce genç Diriliş Kamplarında muhteşem vakit geçirirken becerilerini geliştirerek kendi fikirlerini de hayata geçirme fırsatı buldu.

ETKİNLİKLER YAPILIYOR

Diriliş Gençlik kamplarında yaz aylarında birbirinde farklı etkinlikler yapılırken sosyal kültürel zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkıda bulunuyor. Kamplarda futbol ve voleybol sahaları bulunurken parkurlar pentatlon paintball masa tenisi badminton okçuluk matrak jenga tabu mangala ve mayın tarlası gibi birçok etkinlik yapılıyor.

GENÇLİK LİDERLERİ ÖRNEK OLUYOR

Diriliş Kamplarında görev alan gençlik liderlerinin tamamı üniversite öğrencilerinden oluşuyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı kurul tarafından seçilen liderler belli bir eğitimden geçtikten sonra kamplarda görev almaya başlıyor.

14 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Başkan Ali Yıldırım Sezer'i başarılı buluyormusunuz?