Gürel “Her türlü darbeyi lanetliyoruz"

Cumhuriyet Halk Partisi Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla bir bildiri yayımladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi Gölcük  İlçe Başkanı Fikret Gürel 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla bir bildiri yayımladı.   

Başkan Gürel "15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden üç yıl geçti. Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiyenin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz.   Darbe girişimine karşı Milletimiz Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi çıkarma fırsatına dönüştürülememiş sonraki süreçte TBMMyi devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan 3 yıl geçmiş olmasına karşın darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmaya dönük esaslı bir adım da atılmamıştır.   Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik laik sosyal hukuk devleri esaslarına sarılmaktan geçiyor.   Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken darbeye karşı direnişte canını veren şehitlerimizi rahmetle anar gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz."

 

13 Temmuz 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Başkan Ali Yıldırım Sezer'i başarılı buluyormusunuz?